Elektrik

Schneider Electric, Gartner’ın listesinde 3. sıraya yükseldi

AA

Schneider Electric, Gartner’ın 2019 Avrupa Tedarik Zinciri En İyi 15 listesinde bu yıl iki sıra yükselerek 3. sırada yer aldı. Şirket, mayıs ayında Gartner’ın bu alanda küresel çapta açıkladığı listede 11. sırada yer almış ve 2019 Endüstriyel Üretim Zinciri İnovatörleri ödülünü kazanmıştı.

Schneider Electric, Gartner’ın 2019 Avrupa Tedarik Zinciri En İyi 15 listesinde 3. sıraya yerleşti. Avrupa sıralaması, Gartner tarafından 17-19 Haziran tarihlerinde İspanya’nın Barselona şehrindeki 2019 Tedarik Zinciri Yöneticileri Konferansı’nda açıklandı.

“BU YÜKSELİŞ DOĞRU YOLDA İLERLEDİĞİMİZİN GÖSTERGESİ”

Elde edilen başarıyı değerlendiren Schneider Electric Global Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mourad Tamoud; “Bu üçüncülükle birlikte art arda ikinci yıl Gartner’ın Avrupa’nın en iyi tedarik zincirleri listesinde ilk 5 içinde yer almış oluyoruz. Bu başarı mutluluk verici ve özellikle de değerlendirmede aldığımız 10 puanlık mükemmel KSS bileşeni puanımızla gurur duyuyorum. Gartner’a göre KSS bileşeni puanı taahhütler, şeffaflık ve performans ölçütlerinde üçüncü şahıs kurumsal sosyal sorumluluk endeksidir. Dolayısıyla bu sonuçla çalışmalarımızdaki mükemmelliği tüm paydaşlarımız için bir değere dönüştürebildiğimizi kanıtlamış olduk. Le Vaudreuil (Fransa) akıllı fabrikamızın Dünya Ekonomik Forumu’nda 4. Sanayi Devrimi’nin öncülüğünü üstlenen ‘lighthouse’lar arasında gösterilmesinin ardından Gartner’ın sırlamasındaki bu yükseliş doğru yolda ilerlediğimizin göstergesi” dedi.

Tamoud sözlerine şu şekilde devam etti: “Özelleştirilmiş Sürdürülebilir Bağlantılı 4.0 dijital dönüşüm inisiyatifimizle tedarik, üretim, planlama ve teslimat alanlarında dijitalleşme ve iyileştirmeleri uçtan uca bir perspektifle hayata geçirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizi önceliğimiz olarak görüyor, kaliteli üretim ve hizmetler ile tedarik zincirinde mükemmelliğe odaklanıyor, aynı zamanda insanları ve gezegenimizi koruyoruz.”

“15 ŞİRKETTEN DOKUZU KSS KATEGORİSİNDE 10 TAM PUAN ALDI”

Gartner’ın konuyla ilgili şu bilgileri verdi; “Avrupa merkezli tedarik zinciri organizasyonları 2019’da güçlü bir performans sergilemeye devam ediyor, talep kaynaklı liderlik ve kurumsal sosyal sorumluluk sergiliyor. Bu şirketler kârın ötesinde insanların ve gezegenin korunmasına odaklanmış durumda. 15 şirketten dokuzu KSS kategorisinde 10 tam puan aldı.”

Mayıs 2019’da ABD’deki Tedarik Zinciri Yöneticileri Toplantısı’nda açıklanan, Gartner’ın 2019 Tedarik Zinciri En İyi 25 listesinde Schneider Electric 11. sırada yer almıştı. Gartner’ın her yıl yaptığı bu sıralama, tedarik zinciri liderlerini tanımlıyor ve bu liderlerin en iyi uygulamalarının ön plana çıkmasını sağlıyor. Şirket aynı zamanda Gartner’ın 2019 Tedarik Zinciri Yenilikçileri Ödülleri’nde 2019 Endüstriyel Üretim Tedarik Zinciri Yenilikçileri ödülünü kazandı. Bu ödülün ise endüstriyel üretim sektöründeki standart dışı, yenilikçi ve yüksek etkili tedarik zinciri inisiyatiflere verildiği bildirildi.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir