Elektrik

‘Nuclear Kids Uluslararası Çocuk Yaratıcılık Projesi’nin hazırlık çalışmaları başladı

AA

Rosatom Devlet Kuruluşu tarafından organizasyonu yapılan 10. Nuclear Kids Uluslararası Çocuk Yaratıcılık Projesinin hazırlık aşaması 6 Temmuz’da Macaristan’daki prova kampında başlatıldı.

Bu sene, 23’ü yabancı ülkelerden olmak üzere toplam 79 çocuk provalara katılıyor. Çocuklar; Beyaz Rusya, Bangladeş, İngiltere, Macaristan, Mısır, Hindistan, Kazakistan, Çin, Hırvatistan ve Türkiye gibi ülkeleri temsil ediyorlar. Rus katılımcıları ise,  Rusya’nın 23 şehrinden gelip, Moskova, St. Petersburg, Ekaterinburg, Nizhny Novgorod, Çelyabinsk, Krasnoyarsk, Zelenogorsk, Zheleznogorsk, Volgodonsk, Novovoronezh, Kurchatov, Sosnovy Bor, Angarsk gibi şehirleri temsil edecekler.

Bu sene Vladimir Karabanov’un yönettiği müzikalin adının “Lomonosov’un Parşömeni” olarak adlandırılması kararlaştırıldı. Bu sene, müzikale paralel olarak bir sinema filmin de çekilmesi planlandı. Filmin çekimleri Macaristan’da, Ekaterinburg’da ve Moskova’da yapılacak.

Müzikalın resmi galası 4 Ağustos’ta Seksard şehrinin (Macaristan)  tiyatrosunda yapılacak. Akabinde, tiyatro grubu Çelyabinsk eyaletinin iki şehrinde müzikali seyircinin beğenisine sunacak. Mayak Tesisi Müdürü, Rusya Federal Nükleer Merkezi-Rusya Teknik Fizik Bilimsel Araştırma Enstitüsü (RFNM-RTFBAE) Başkanı ve Şehir Belediye Başkanları tarafından davet edilen proje katılımcıları “Lomonosov’un Parşömeni” müzikalini Özersk ile Snezhinsk şehirlerinde sahneleyecekler. Özersk’e düzenlenecek turne, İşletmenin 70. yıldönümüne adanacak. Özersk’te müzikali 9 Ağustos’ta Evimiz Dram ve Komedi Tiyatrosunda izlemek mümkün olacak, Snezhinsk’te ise 12 Ağustos’ta  “Oktyabr” Sanat Sarayı’nda izlenebilecek. Moskova’da müzikal, 15 ve 16 Ağustos’ta Et Cetera Tiyatrosu sahnesinde gösterilecek.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir