Elektrik

Manisalı çocuklar Aksa’yla enerji dünyasını keşfetti

AA

Aksa markalı grup şirketleri, Mart ayında başladıkları “Enerjimiz Yarınlara” projesinde son olarak 27 ve 28 Kasım’da Manisa’daki Ahmetli Ortaokulu, Çiçekli Ortaokulu ve Beğel Ortaokulu’nu ziyaret ederek 200’den fazla çocuğa enerji eğitimi verdi.

Kazancı Holding’in Mart ayında başlattığı “Enerjimiz Yarınlara” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Ekim ayı içerisinde Bolu, Düzce ve Zonguldak’ı ziyaret eden Aksa Enerjimiz Yarınlara ekibi, 27-28 Kasım tarihlerinde Manisa’da 3 ayrı köy okuluna giderek enerji eğitimleri gerçekleştirdi.

Proje kapsamında şu ana kadar Rize, Trabzon, Malatya, Elazığ, Van, Ağrı, Tokat, Amasya, Ordu, Giresun, Balıkesir, Çanakkale, Bolu, Düzce, Zonguldak ve İzmir’de 1700 öğrenciye enerji eğitimi veren Enerjimiz Yarınlara ekibi, son olarak Manisa’da Ahmetli Ortaokulu, Çiçekli Ortaokulu ve Beğel Ortaokulu’nda 200’den fazla öğrenciye enerji dünyasını anlattı.

Proje ile çocukların eğitsel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan Aksa Enerjimiz Yarınlara ekibi, Manisalı öğrencilere enerji kaynakları, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı, enerji okuryazarlığı, temiz enerji kavramı ve enerji üretimi hakkında detaylı bilgiler aktardı. Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör çalışanlarından oluşan ekip, kendi faaliyet alanları hakkında da kapsamlı bilgi verdi.

“ENERJİ ANSİKLOPEDİSİ” HEDİYE EDİLDİ

Eğitimlerde enerji dünyasını çocukların kolay anlayabileceği şekilde basit bir dille anlatan Aksa Enerjimiz Yarınlara ekibi doğal gazın kullanım alanlarından jeneratörün çalışma prensibine, elektrik tarihinden bilinçli elektrik kullanımı ve enerji üretimine dair birçok konu aktardı. Ayrıca, eğitimde işlenen konular, projeye özel olarak tasarlanan enerji temalı bir matematik oyunu ve çeşitli deneylerden oluşan etkinliklerle pekiştirildi. Etkinlik sonunda öğrencilere; Aksa grup şirketlerinin özel olarak hazırlattığı Enerji Ansiklopedisi, çeşitli kırtasiye gereçleri ve sırt çantası hediye edildi.

Aksa grup şirketlerinin Kurumsal İletişim ekiplerinin gönüllülük esasıyla aktif görev aldığı Enerjimiz Yarınlara ekibi, Türkiye’yi dolaşmaya ve özellikle köy okullarında, zor şartlarda okuyan öğrencilere enerji dünyasını anlatmaya devam edecek. Proje kapsamında yıl sonuna kadar 2 bin çocuğa eğitim verilmesi hedefleniyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir