Elektrik

“Kolen Elektrik 2019’da yüzde 100’ün üzerinde büyüdü”

AA

2019’da yüzde 100’ün üzerinde bir büyüme oranı yakaladığı açıklanan Kolen Enerji, bu başarısını yeni yılda da devam ettirmek istiyor.

Kolen Elektrik Genel Müdürü Uğur Karayurt, şirketin yılsonu bilançosunun ve hedeflerinin aktarıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda soruları yanıtlayan Karayurt, abonelerine sadece elektrik tedarik eden değil, onlara aynı zamanda çözüm ortaklığı sunan bir şirket olarak sektörde teknolojik açılım dönemi başlattıklarını söyledi.

Döviz fiyatlarındaki artışa endeksli yaşanan sıkıntılara rağmen sektöre ve ülkeye olan güvenlerini hiçbir zaman yitirmediklerini söyleyen Genel Müdür Karayurt, “Mücadelemizden hiç vazgeçmedik. Abonelerimize sunduğumuz hizmetin kalitesi, oluşan karşılıklı güven sayesinde yılı başarıyla bitireceğiz. 2019’u yüzde 100’ün üzerinde bir büyüme performansı ile kapatmaya hazırlanıyoruz. Yılın bitimine sayılı günler kala, 1 milyar 700 milyon kilowattsaat enerjiyi abonelerimize sunacağımızı söyleyebiliriz. Diğer taraftan grubumuz iştirakleri üretim yapısının daha da güçlenerek, yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan kurulu gücünün 1200 megawatta yaklaşması, yıllık üretim kapasitesinin ise 6 milyar kilowattsaatleri aşması bizi çok daha güçlü kılıyor” dedi.

Karayurt, “Her Aboneye Bir Danışman”, “WhatsApp’tan Elektrik”, “Ön Ödemeli Elektrik”, “www.faturaniyolla.com”, “24 Zamanlı” gibi hizmet ve uygulamaları abonelerine sunan şirketin, 2020 yılında da sektöre yeni uygulamalar kazandırmak istediğini söyledi.

“SEKTÖRDE FARK YARATIYORUZ”

Kolen’in  9 yıl önce kurulup 5 yıl önce faaliyete geçmesine rağmen hızlı bir büyüme performansı sergileyen bir şirket olduğunu dile getiren Uğur Karayurt, sektördeki öncü misyonuyla emin adımlarla ilerlediklerini ifade etti.  Karayurt, abonelerine sundukları hizmetleri teknolojiden de destek alarak farklılaştırma, çeşitlendirme çabaları sonunda tüketici memnuniyetini zirveye taşımayı başardıklarını kaydetti. Sektörün en hızlı büyüme performansına sahip şirketlerinden biri olduklarını savunan Karayurt, “Güvenilir, iyi bilinen bir marka olma misyonuyla emin adımlarla ilerliyoruz. Kolen gerek aboneleri, abone yöneticileri, gerekse danışmanlık hizmeti alanların danışmanları ile kol kola çalışan, enerjiye dair her konunun konuşulabildiği, her anlamda destek alınabilen bir danışman, enerji çözüm ortağı olarak sektörde fark yaratıyor” dedi.

 YERLİ VE YENİLENEBİLİR ENERJİYE YATIRIM

Koloğlu Holding’in yerli ve yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımlar gerçekleştirmeye devam ettiğini vurgulayan Karayurt, basın toplantısında yerli kaynaktan üretim yapan bir santralın 2019’da üretime geçtiğini açıkladı. Karayurt, “Halihazırda tamamı yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan 1200 MW kurulu gücümüz bulunuyor. Yılda 6 milyar kWh’ın üzerinde bir üretim kapasitesine sahibiz” dedi.

Şirketin elektrik sektöründe yalnızca tedarik hizmeti sunan değil aynı zamanda çözüm ortağı misyonuna da sahip bir yapıda olduğunu aktaran Karayurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sektörde yapmaya çalıştığımız ilkler aracılığıyla abonelerimiz, günün 24 saati istedikleri an kendilerinin hizmetine sunduğumuz danışmanlarına Whatsapp üzerinden ulaşabiliyor. Cep telefonundan elektrik faturasının fotoğrafını faturaniyolla.com adlı mobil servise gönderen aboneler, kendileri açısından avantaj olabilecek her detayı öğrenme şansına sahip olabiliyorlar. Onlara sunduğumuz cazip paketlerden haberdar olabiliyorlar. Faturanıyolla.com uygulamasında internet üzerinden adresimize girerek talep gönderen herkese hizmet sağlıyoruz. Web sitemiz üzerinden tüketici sayfasına yönlendirmede bulunuyoruz. Abonelerimiz adresimiz üzerinden birden çok işlem yapabiliyor. Onların işlerini kolaylaştıran bu uygulamalar sayesinde abonelerimizle kurduğumuz dostluğu pekiştirmeyi başardık. 2020 yılında yeni uygulamalarla da abonelerimizin karşısında olacağız.”

“YENİLENEBİLİR ENERJİNİN PAYI ARTIYOR”

Enerji piyasasında yerli ve yenilenebilir enerji kaynağı yatırımlarında çok önemli adımlar atıldığını kaydeden Kolen Elektrik Genel Müdürü Uğur Karayurt, “Yerli ve yenilenebilir enerjiden elektrik üretimi, 2019’un ilk 10 ayında yüzde 64’e yükseldi.  Yenilenebilir enerjinin payı ise yüzde 46. Türkiye’nin toplam kurulu gücünün de yüzde 48’i yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşuyor. Bu oranın giderek daha da artacağını önümüzdeki dönemde hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

“2020 KRİTİK GELİŞMELERE SAHNE OLACAK”

Sektörde 2020 yılında yenilenebilir enerjiye yönelik çok önemli gelişmeler yaşanacağını söyleyen Karayurt, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bu yönde atılacak adımlar oldukça kritik. İklim müsaade eder, yeterince kar görürsek yerli ve yenilenebilir enerjinin payı yüksek seyreder. Ülke olarak bu hoşumuza giden bir durum. YEKDEM maliyetimiz artar ancak PTF ile olan korelasyondan dolayı nihai rakamı çok etkilenmeyebilir. Bir diğer parametre elbette ki kur! 2020 ile ilgili genel anlamda son derece iyimser bir beklenti içindeyiz diyebilirim.”

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir