Elektrik

ISTRADE 2020 için geri sayım

AA

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi ISTRADE 2020, 30-31 Mart tarihlerinde Raffles İstanbul Zorlu Center’da gerçekleştirilecek.

ENERJİ TİCARETİ VE TEDARİĞİNİN TEK ZİRVESİ

Enerji ticareti ve tedariği alanında Türkiye’nin ilk ve tek platformu olan ISTRADE 2020’de; enerji finansmanı, enerji ticaretindeki güncel gelişmeler, beklentiler ve organize piyasaların geleceği, dijitalleşme, elektrik araçlar ile depolama sistemleri ile sektörü yakından ilgilendiren birçok konu üst düzey sektör temsilcileri ve uzmanlar tarafından tüm yönleriyle ele alınacak.

Enerji ticaretinin zirvesi İstanbul’da 5. kez buluşuyor

Türkiye’nin alanında en önden gelen firmalarından olan Enerji Fuarcılık ve Organizasyon A.Ş. tarafından Türkiye Enerji Zirvesi bünyesinde bu yıl beşinci kez düzenlenecek olan ISTRADE 2020 / Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi 30-31 Mart 2020 tarihlerinde Raffles İstanbul Zorlu Center’da gerçekleşecek.

ISTRADE 2020’de düzenlenecek oturumlarda elektrik ve doğal gaz piyasalarını yakından ilgilendiren konular da masaya yatırılacak. Elektrik piyasalarında ticaret ve perakende, Türkiye gaz piyasası ve bölgesel gaz ticareti, elektrikli araçlar ve dijitalleşmenin enerji ticaretine etkileri ve enerji finansmanı gibi sektörün gündemindeki konular tüm yönleriyle ele alınacak.

ENERJİ TİCARETİ VE TEDARİĞİ TÜM YÖNLERİYLE ELE ALINACAK

Türkiye Enerji Zirvesi kapsamında yer alan ve aynı zamanda; T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu himayeleri ve destekleriyle organize edilen ISTRADE 2020, enerji ticareti ve tedariği alanında Türkiye’nin ilk ve tek platformu olma özelliğinde. Organizasyonda; enerji finansmanı, enerji ticaretindeki güncel gelişmeler ve sorunlar, beklentiler ve organize piyasaların geleceği, dijitalleşme, elektrik araçlar ve depolama sistemlerinin enerji ticaretine etkileri her yıl olduğu gibi bu yıl da üst düzey sektör temsilcileri ve uzmanlar tarafından tüm yönleriyle ele alacak.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TARAFINDAN DESTEKLENİYOR

TOBB, TLPGD, SSDGD, ELDER, ETD, PETFORM, EÜD, GAZBİR, GAZİD, PETDER, ADER, PÜİS, TABGİS gibi Türkiye enerji sektörünün önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları tarafından desteklenen ISTRADE 2020’de ele alınacak bazı konu başlıkları şunlar olacak:

 • Enerji Piyasalarında Finansman
 • İleri Tarihli Fiziksel Teslimatlı Elektrik Piyasası(İTEP)
 • Türkiye’de Gaz Piyasası ve Ticaret
 • Bölgesel Gaz Ticareti
 • Elektrik Piyasalarında Perakende Pazarı
 • Tüketicinin Enerji Ticaret Sürecine Katılımı
 • Elektrik Piyasasında Fiyat ve Arz-Talep Dinamikleri
 • Enerjide Ticaretinde Dijitalleşme ve Dönüşümün Etkileri
 • Elektrikli Araçların Şebeke ve Ticarete Etkisi
 • Çatı Üstü GES’lerin Şebeke ve Ticarete Entegrasyonu
 • ETD Istanbul Traders Meeting

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir