Elektrik

EÜD, Özbekistan enerji bürokrasinin üst düzey yöneticilerini ağırladı

AA

Türkiye elektrik piyasasının gelişimi hakkında bilgi almak üzere Türkiye’ye gelen Özbek heyet, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere enerji sektöründeki kamu kurumları ile toplantılar gerçekleştirdi.

Kamu kurumlarının yanı sıra özel sektörden de bilgi almak isteyen heyet, sektörün önde gelen sivil toplum kuruluşu olan Elektrik Üreticileri Derneği’ni (EÜD) ziyaret etti.

Heyetin başkanlığını yapan Uzbekenergo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jahongir Obidjonov, Özbekistan elektrik sektöründe başlatmayı hedefledikleri serbestleşme hedefi doğrultusunda, Türk özel sektörünün deneyim ve önerilerini Elektrik Üreticileri Derneği’nden dinlemek istediklerini vurguladı.

EÜD Başkanı Cem Aşık ve Dernek yöneticileri heyete yaptıkları sunumla, Türkiye elektrik piyasasının gelişimi ve mevcut durumunu aktararak özel sektörün deneyimlerini paylaştı.

Özbek heyet ise, EÜD’den aldıkları bilgilerin çok yararlı ve yol gösterici olduğunu belirtti ve EÜD’ü Özbekistan’da ağırlamaktan mutlu olacaklarını ifade etti.

Finansmanda çözüm arayışı

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir