Elektrik

EÜAŞ’ın Mal ve Hizmet Satışı Yönetmeliğinde düzenleme

AA

Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (EÜAŞ) tarafından ‘Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Mal ve Hizmet Satışı İle Araç Gereç Kira Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Hizmet satışında alınacak hizmet bedelinin tespit edilmesi aşağıda belirtilen usullerle yapılacak.

Hizmet satışına esas temel fiyat; personel masrafları, kullanılan araç ve gereçlerin kira ve test bedelleri, kullanılan sarf malzemesinin hizmetin görüldüğü tarihteki fiyatı, vasıta masrafları ile sair masraflardan oluşan bedele en az yüzde 20 kâr eklenerek tespit edilecek.

Eğitimin kişi başı ders saat ücretleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 176’ncı maddesi esas alınarak ders saati başına gündüz öğretimi için 140 gösterge rakamı ile o yıla ait Ocak ayı memur maaş katsayısının çarpımı sonucu tespit edilecek.

Bu yolla belirlenen ücret Şirkete ait iş yerlerinde hizmet alımı yolu ile işletilen firma personeline, işletme hakkı devredilen işyeri ve kamu kurumları personeline aynen, özel sektör personeli ve eğitime bireysel başvuru yolu ile katılanlara bu ders saat ücretinin yüzde 50 fazlası uygulanacak.

Şirkete ait eğitim tesislerinde düzenlenecek eğitimlere katılan her bir kursiyer için uygulanacak konaklama ve yemek ücretleri, Maliye Bakanlığının o yıla ait tebliğlerine göre Eğitim ve İş Sağlığı ve Güvenliği Dairesi Başkanlığı tarafından genelge ile belirlenecek.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir