Elektrik

ETD’de Tamer Çalışır dönemi

AA

Enerji Ticareti Derneği’nin Olağan Genel Kurulu İstanbul Feriye Palace’da yapıldı. Kurulda yapılan oylamada yeni Yönetim Kurulu Başkanı Gates Enerji Ticaret A.Ş’den Tamer Çalışır oldu.

 

Enerji Ticareti Derneği’nin Olağan Genel Kurulu İstanbul Feriye Palace’da yapıldı. Kurulda yapılan oylamada yeni Yönetim Kurulu Başkanı Gates Enerji Ticaret A.Ş’den Tamer Çalışır oldu. Katılımcı sayısı olarak yeterli çoğunluğun sağlandığı genel kurulda divan başkanı olarak Mustafa Karahan seçildi. Yönetim Kurulu oy birliği ile seçilirken Mustafa Karahan, “Geçmiş yönetime çok teşekkür ederim. Seçilen yönetimler her dönem bir önceki yönetimlere göre daha çok çalıştılar. Umarım bundan sonraki yönetim de bu şekilde devam eder” dedi.

 

“ÇALIŞMALARIMIZLA ENERJİ PİYASASININ DERİNLİĞİNİN ARTMASINA KATKIDA BULUNACAĞIZ.”

Yapılan oylamadan sonra bir konuşma yapan GATES Enerji Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Çalışır, “Bugün burada olan herkese çok teşekkür ederim. Enerji Ticareti Derneği’nin kurumsal yapısının devam ediyor olması gerçekten çok önemli bir konu. Görevi bana devreden değerli Başkanımız Birol Bey başta olmak üzere tüm başkanlarımıza teşekkürlerimi sunarım. Kendi döneminde gerçekleştirdiği icraatlar ile derneğimizin Ankara ve EPİAŞ nezdinde doğru yerde konumlanması için büyük emek sarf etti. Çıtayı çok yükseltti, dolayısıyla bizlere de büyük sorumluluk devretmiş oldu. Bu vesile ile Yönetim Kurulunda görev yapan tüm üyelere de tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Üretim veya enerjinin bütün değer zinciri halkalarında yapacağımız çalışmalarda Kamunun yanında, piyasamızı geliştirmek için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

 

          

‘REFERANS ALINAN BİR DERNEK OLDUK’

Başkanlığa aday olduğunda bunu bir dönem yapacağını söylediği ve sözünü tuttuğunu belirten Limak Enerji CEO’su Birol Ergüven, “Üye sayımızı artıracağımızı ve daha geniş bir temsil tabanı oluşturmak istediğimizi söylemiştim. Üye sayımız 49’dan 59’a çıktı. Bunun faaliyetlere olumlu yansıması olurken derneğin finansal durumuna da katkısı oldu. Enerji Ticareti Derneği’nin kuruluşundan bu yana kurumsal bir seviyeye geldiğini hissediyorum. Ankara’da yaptığımız görüşmelerde derneğimizin birçok konuda referans alındığını görüyorum. Bu çalışmalarda da genellikle asıl koordinasyonu sağlayan oyun kurucu olarak görülüyoruz. Bu dernek belirli bir kesimin çıkarlarını savunmak için kurulmadı ve hiçbir zaman da öyle çalışmadı. Bizim söylediğimiz her şey piyasa için doğruydu. Başkanın hangi şirketten olduğundan bağımsız olarak çalışmalarımızı sürdürdük. Bence derneğimizle ilgili en önemli noktalardan birisi bu. Ben bundan sonra da bu şekilde devam edeceğini biliyor ve umut ediyorum. Bu dönem içinde baktığımızda hedeflerimizin çoğunu yerine getirdik ama hala yapamadığımız çalışmalarımız da var. Bunların önümüzdeki dönemde yapılacağını biliyorum. Bu dönemde yaptığımız faaliyetlere hiçbir zorunlulukları olmamasına karşın destek veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Öyle faaliyetler yapıldı ki gerçekten sektöre referans oldu. Bu Açıdan çıtayı yükselttiğimizi düşünüyorum. Tüm üyelerimize ve faaliyetlere katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 17:34 9 Ekim 2017