Elektrik

EPDK’dan kurul kararları

AA

Elektrik dağıtım şirketleri ile görevli tedarik şirketleri tarafından kurulan çağrı merkezi sistemlerinde kayıt altına alınan veriler, TÜBİTAK Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafından sağlanan zaman damgasıyla saklanacak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK), “Elektrik Dağıtım Şirketleri ile Görevli Tedarik Şirketleri Çağrı Merkezleri Hizmet Kalitesi Standartlarına İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Usul ve Esasları”, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, elektrik dağıtım şirketleri ile görevli tedarik şirketleri tarafından kurulan çağrı merkezi sisteminde kayıt altına alınan işlemlere ve raporlamalara esas veriler, TÜBİTAK Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafından sağlanan zaman damgasıyla saklanacak.

Dağıtım şirketleri ile görevli tedarik şirketleri çağrı merkezi hizmetinin, TS EN 15838 ve/veya TS EN ISO 9001, TS ISO 10002 ve TS EN ISO/IEC 27001 standartlarına uygun olarak verildiğini belgeleyecek.

Şirketler, çağrı merkezinin gerekli niteliklere haiz olduğunu, ilgili standartlara uygun biçimde işletildiğini ve üretilen raporların doğruluğunu söz konusu standartlara sahip belgelendirme kurumuna yıl içinde inceletecek. Belgelendirilen sonuç raporu her yıl mart ayı sonuna kadar EPDK’ye iletilecek.

AABir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 10:52 17 Mart 2018