Elektrik

EPDK’da iki atama gerçekleşti

AA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda (EPDK) boş bulunan Başkan Yardımcılığı görevine, Elektrik Piyasası Daire Başkanı Hacı Ali Ulutaş atandı. Ulutaş, Başkan Yardımcılığının yanında Elektrik Piyasa Daire Başkanlığı görevini de sürdürecek. Kamulaştırma Daire Başkanlığına ise Grup Başkanı Feyzi Yar’ın atanması kararlaştırıldı.

HACI ALİ ULUTAŞ

Hacı Ali Ulutaş, 1979 yılında Mersin Anamur’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Mersin ilinin Anamur ilçesinde tamamladıktan sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2002 yılında mezun oldu.

İş hayatına 2003 yılında Başkent EDAS’ta başladı. Başkent EDAŞ’ta 5 yıl çalıştıktan sonra 2009-2011 yılları arasında TEDAŞ Proje-Tesis Daire Başkanlığında görev yaptı.2011’de EPDK’da çalışmaya başlayan Ulutaş, sırasıyla Kurumda Elektrik Piyasası Dairesi ve Tarifeler Dairesinde Grup Başkanı olarak çalıştıktan sonra 26 Mayıs 2016 tarihinde Elektrik Piyasası Daire Başkanı görevine atandı.

EPDK’da Elektrik Piyasası Dairesinde bulunduğu sürede elektrik dağıtım faaliyetlerinin düzenlemelerinde yer almış, Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği ve uygulamaları, Genel Aydınlatma kapsamında çalışmalarda ve dağıtım şirketleri incelemelerinde bulunmuş, Tarifeler Dairesinde bulunduğu sürede ise çalışma arkadaşları ile birlikte elektrik dağıtım şirketleri yatırım faaliyetlerinin gelir tavanına etkileri ile Yatırım Usul ve Esasları, Birim Bedeller ile Satın Alma ve İhale konularında çalışmalarda bulunmuştur.

Evli ve iki çocuk babası olan Ulutaş halen Elektrik Piyasası Daire Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 15:21 5 Ekim 2018