Akaryakıt

EPDK kasımda 16 şirkete lisans verdi

AA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından elektrik, doğal gaz ve petrol piyasalarında 16 şirkete lisans verildi. Elektrik, petrol ve LPG piyasalarında 9 şirketin ise lisansı sona erdirildi.

EPDK’nın konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, elektrik piyasasında 5 şirkete üretim, 4 şirkete de tedarik lisansı verilirken, 1 şirketin üretim, 2 şirketin de tedarik lisansı sona erdirildi. Gebze Elektrik Üretim Limited Şirketi’nin Gebze Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali (Gebze DGKÇS), Adapazarı Elektrik Üretim Limited Şirketi’nin Adapazarı Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali, Oyka Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Oyka Enerji Biyokütle Santrali, İpek Enerji San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin Araklı Kaçkar Reg. ve HES, Gökteperes Elektrik Üretim A.Ş.’nin Yahşelli RES’ine üretim lisansı verildi. Uşak OSB Elektrik Enerjisi Tedarik Toptan Satış İthalat ve İhracat Anonim Şirketi, Standart Doğalgaz Ticaret ve Elektrik Enerjisi Tedarik Anonim Şirketi, AWA Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve EÇE Enerji Ticareti Anonim Şirketi’ne tedarik lisansı tahsis edildi.

Süper Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi ve Atek Elektrik Enerjisi Toptan Satış Anonim Şirketi’nin tedarik lisansı Kipa Ticaret Anonim Şirketi’nin ise üretim lisansına son verildi.

Petrol piyasasında 2 şirkete madeni yağ, 2 şirkete ihrakiye teslimi, 1 şirkete dağıtıcı ve 1 şirkete de biyodizel işleme lisansı verildi. Aynı piyasadaki 3 şirketin madeni yağ, 2 şirketin ise dağıtıcı lisansı iptal edildi. Acm-Air Charter Market Uçak Servisi ve Turizm Hizmetleri Limited Şirketi ve İstanbul Jet Havacılık ve Yakıt Hizmetleri Anonim Şirketi’ne ihrakiye teslimi lisansı verildi. Elemend Pazarlama ve Dış Ticaret Anonim Şirketi ve Bura Madeni Yağ Petrol Ürünleri ve Geri Kazanım İnşaat Lojistik Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ne madeni yağ lisansı tahsis edildi. Mert Yağ Asfalt Madencilik Ve Lastik Geri Dönüşüm Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne işleme (biodizel) lisansı Milel Akaryakıt Dağıtım Anonim Şirketi’ne ise dağıtıcı lisansı verildi.

DP Energy Grup Petrolcülük Anonim Şirketi ve Blue Akaryakıt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin dağıtıcı lisansı sona erdirildi. HFM Enerji Petrol Ürünleri Kimya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Opeks Madeni Yağ Üretimi Petrol Kimya İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Pluschem Kimya Anonim Şirketi’nin madeni yağ lisansı sonlandırıldı.

Doğal gaz piyasasında 1 şirkete spot LNG ithalat lisansı verilirken, LPG piyasasında ise 1 şirketin dağıtıcı lisansı sona erdirildi. Bilgin Grubu Toptan Elektrik Satışı Anonim Şirketi’ne doğal gaz ithalat (Spot LNG) lisansı verildi. JETGAZ Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin LPG dağıtıcı lisansına sonlandırıldı.

LPG piyasası lisans işlemleri 1 Ocak itibariyle yapılacak

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 10:16 7 Aralık 2018