Doğalgaz

Enerji sektörü Şeffaflık Çalıştayı’nda bir araya geldi

AA
EPİAŞ’ın 5. Şeffaflık Çalıştayı bütün İstanbul’da gerçekleştirildi. Sektör oyuncularının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen Çalıştay’da piyasanın sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.
Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu, yaptığı açılış konuşmasında; “Vadeli Elektrik Piyasası ve Vadeli Doğal Gaz Piyasası yakında piyasa katılımcılarımızın gündemine sunulacak. Bu konuda ciddi mesafe aldık. Gelecek hafta Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna (EPDK) son haliyle bir sunum yapacağız. Sonrasında EPDK’nin bunu karara bağlamasını bekliyoruz” dedi.
Ayrıca EPİAŞ’ın misyonunun enerji piyasalarını etkin, şeffaf ve sürdürülebilir bir şekilde işletmek ve geliştirmek olduğunu söyleyen Türkoğlu; “Sürdürülebilir bir piyasa için yaptığımız işin şeffaf olması ve bunun piyasa katılımcılarıyla paylaşılması önemli. Sağlıklı bir piyasa işletmesi gerçekleştirmek, talep ve dinamiklerini doğru yorumlamak EPDK tarafından bize verilen görevlerden birisidir” ifadelerini kullandı.
Türkoğlu, EPİAŞ’ın faaliyete geçtiği 2015’ten bu yana dört Şeffaflık Çalıştayı düzenlediklerini hatırlatarak, bugün gerçekleştirilen 5. Şeffaflık Çalıştayı’nın çıktılarının bugüne kadarki çalıştaylarda da olduğu gibi dikkatli bir şekilde analiz edilip piyasa katılımcılarına hizmet olarak sunulacağını aktardı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir