Elektrik

Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliğinde değişiklik taslağı görüşe açıldı

AA

EPDK tarafından Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı 2 Mayıs 2018 günü mesai bitimine kadar kamuoyunun görüş ve değerlendirmelerine açık tutulacak.

 

İlgililerin Taslak Yönetmelik hakkındaki görüşleri ile varsa konuya ilişkin ilave öneri ve tekliflerini, görüş bildirim formunu doldurarak aynı süre içerisinde word ve pdf dosyası olarak bilgielektrik@epdk.org.tr e-posta adresine veya yazılı olarak Kurumun Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.

 

Buna göre, önlisansa konu proje kapsamında olan veya önlisansa konu projeden doğrudan etkilenen ancak kullanım hakkı elde edilmeyen gayrimenkulleri kullanmamak ile yükümlü olacak.

 

Lisansa konu proje kapsamında olan veya önlisansa konu projeden doğrudan etkilenen ancak kullanım hakkı elde edilmeyen gayrimenkulleri kullanmamakla yükümlü kılınacak.

 

Önlisans veya lisans sahibi tüzel kişilerden, bu Yönetmeliğin 28’inci maddesinin ikinci fıkrasının (c) bendi ile 30’uncu maddesinin ikinci fıkrasının (g) bendi kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerin, bu hükmün yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altı ay içerisinde durumlarını söz konusu hükümlere uygun hale getirmeleri için ilgili mevzuat kapsamında gerekli işlemleri başlatmaları zorunlu olacak.

 

Birinci fıkra kapsamında tanınan süre, önlisans süresi ile bu yönetmeliğin Geçici 15’inci maddesi kapsamında belirlenen süreleri etkilemeyecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir