Elektrik

Ege Bölgesi’nin elektrik hizmeti daha güvenli olacak

AA

Aydem Elektrik ve Gediz Elektrik müşterilerine elektrik tedarikinin güvenliğini sağlamak ve müşterilerinin bilgilerini korumak amacıyla Fortinet’in güvenlik çözümlerini kullanma kararı aldı.

 

Fortinet yaptığı duyuruyla başta Ege Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’de 4,7 milyon müşteriye elektrik enerjisi tedarik eden Aydem Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi ve Aydem’in kuruluşu olan Gediz Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi’nin  en önemli sermayeleri olan bilginin güvenliğini sağlamak amacıyla Fortinet çözümlerini tercih ettiğini duyurdu. 3 hafta gibi kısa bir sürede hayata geçirilen yeni güvenlik altyapısı sayesinde şirket, bilgi teknolojileri yönetiminde uçtan uca, yönetilebilir, izlenebilir, sürdürülebilir, yedeklenebilir güçlü bir güvenlik platformuna kavuştuğunu belirtti.

Security Fabric’in uygulandığı yeni altyapı ile Aydem ve Gediz’in elde ettiği bazı avantajlar ise şu şekilde:

  • FortiGate: İçeriden ve dışarıdan internet güvenliği, Aydem ve Gediz Müşteri İlişkileri Merkezleri (MİM) arası güvenli bağlantının oluşturması, yönlendirme işlemleri, loglama gibi birçok işlem bu cihaz sayesinde sağlandı.
  • FortiSandbox: Yeni çıkan kötü amaçlı yazılımları ve sıfır gün saldırılarını tespit ederek olası tehditlere karşı koruma sağlayan yazılım, aynı zamanda zararlı dosyaları, hatta gerekli olması halinde tüm cihazı, otomatik olarak karantinaya alıyor.
  • FortiDDoS: Dışarıdan ve içeriden sürekli olarak çeşitli teknolojileri kullanarak gelişmiş saldırılara karşı çok katmanlı bir güvenlik cihazı olarak internetin arkasına bu cihaz kuruldu. Böylelikle gelen saldırılar engellenip rapor halinde dönüştürüldü.

“ÇOK BÜYÜK İŞ, ZAMAN VE MADDİ TASARRUF ELDE ETTİK”

Aydem ve Gediz Bilgi Teknolojileri Yönetmeni Osman Marangoz konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu “Şirketlerimizin 5 ilde 150’nin üzerinde Müşteri İlişkileri Merkezi (MİM) bulunuyor. IP haberleşme altyapısını, internet olan her yerde sistemleri kullanabilmek için VPN altyapısını, iki ilde 7 gün 24 saat çalışan Çağrı Merkezi altyapısını Fortinet çözümleri ile güvenli bir şekilde sunabilmek bize çok büyük iş, zaman ve maddi tasarruf sağladı. Bunun yanı sıra farklı lokasyonlarda bulunan MİM’lerimizdeki bini aşkın uç noktanın veri kullanımını izleyip yöneterek büyük kazançlar elde ettik.”

“FORTİNET’İN SUNDUĞU GÜVENLİĞİN BİZE KAZANDIRDIKLARI PARA İLE ÖLÇÜLEMEZ”

Aydem ve Gediz Kurumsal İletişim Yönetmeni Gizem Mandacı ise şunları söyledi: “Bilgi bizim için nakit anlamına geliyor. Müşterilerimizi ne kadar iyi tanıyabilirsek ve onların bize emanet ettiği bilgileri ne kadar iyi koruyabilirsek sadakatin o kadar yüksek olacağına inanıyoruz. Bu sebeple Fortinet’in sunduğu güvenliğin bize kazandırdıkları para ile ölçülemeyecek düzeydedir.’’

“AYDEM VE GEDİZ’İN GÜVENLİĞİNİ GARANTİ ALTINA ALDIK”

Fortinet Müşteri Yöneticisi Erman İşleyen ise yaptığı açıklamada, “Günümüzde siber saldırılar daha fazla sofistike hale geldiği gibi saldırı hedefleri de oldukça çeşitlenmiş durumda. Özellikle elektrik gibi hayati önem taşıyan bir sektörde yaşanabilecek bu tarz saldırıların yıkıcı etkisi çok büyük olabilir. Türkiye’de 4,7 milyon müşteriye elektrik enerjisi tedarik eden Aydem ve Gediz’in güvenliğini üstün ve modern teknolojilerimiz ile garanti altına almış olduk. Elektrik sektörünün en büyük oyuncuları arasında yer alan Aydem ve Gediz şirketlerinin güvenlik altyapısını kurmuş olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

 

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 10:52 5 Eylül 2017