Elektrik

Bereket Enerji Grubu’nun yeni CEO’su İdris Küpeli oldu

AA

Bereket Enerji Grubu’nun yeni CEO’su belli oldu.

Bereket Enerji Grubu’nun CEO görevine İdris Küpeli atandı. Yeni CEO görevine Ağustos’ta başladı.

Bünyesinde Aydem, Gediz Elektrik Perakende Satış, ADM, GDZ Elektrik Dağıtım şirketleri ile Ege Bölgesinde 5 şehirde 5 milyona yakın tüketiciye elektrik dağıtımı ve perakende satış hizmeti sunan Bereket Enerji’nin yeni CEO’su İdris Küpeli oldu.

 

“YENİ CEO’MUZ GRUBUMUZA DEĞER YARATACAK BAŞARILARA İMZA ATACAK”

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı İdris Küpeli’yi tebrik ederek, “Çalışma arkadaşlarımla beraber büyük bir özveri ve adanmışlık duygusu ile Bereket Enerji Grubu’nu Türkiye’nin önde gelen entegre enerji yapılarından birisi haline getirdik. Yeni CEO’muz Grubumuza ve tüm paydaşlarımıza değer yaratacak yeni başarılara imza atacağına ve sürdürülebilir karlı büyüme stratejilerimize katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

 

İDRİS KÜPELİ’NİN ÖZGEÇMİŞİ

İdris Küpeli, ABD Florida International University’de Finans ve Uluslararası İşletme çift anadal lisans eğitimi sonrası ABD University of Miami’de aynı bölümler üzerine yüksek lisans programını (M.B.A.) tamamladı. Kariyerine Laurel Oak Financial Services şirketinde başlayan Küpeli, 2005-2009 yılları arasında ABD Morgan Stanley’de direktör pozisyonunda çalıştı ve ardından 2009-2012 yılları arasında ABD Miami’de bulunan NextEra Energy’de Proje Direktörü olarak devam etti. 2012 yılında Türkiye’ye dönen Sayın Küpeli, Türkiye ve Azerbaycan’ın bugüne kadar başarı ile yürüttükleri enerji alanındaki en önemli projelerinden biri olan TANAP, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nde, Proje Finansmanı ve Ticaret Direktörü görevini 2014 yılına kadar sürdürdü. Küpeli, son olarak SOCAR Türkiye’nin Chief Investment Officer (CIO)/Yatırımlardan Sorumlu Grup Başkanlığı görevini yürütüyordu. Evli ve 2 çocuk babası olan  Küpeli, ileri seviyede İngilizce, İspanyolca biliyor.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir