Elektrik

Ayedaş ve Toroslar EDAŞ’ın projesine Başarı Ödülü

AA

Enerjisa dağıtım şirketlerinden Ayedaş ve Toroslar EDAŞ, Mobil Sayaç Test Cihazı projesi ile EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve GAZBİR tarafından düzenlenen AR-GE Çalıştayı’nda Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Elektrik dağıtımını dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlarla geliştiren Enerjisa dağıtım şirketlerinden Ayedaş ve Toroslar EDAŞ, EPDK AR-GE fonu desteği ile gerçekleştirdiği Mobil Sayaç Test Cihazı projesiyle Başarı Ödülü’nün sahibi oldu. EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve GAZBİR tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen AR-GE Çalıştayı’nda Başarı Ödülü’nü TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, şirket temsilcilerine takdim etti.

MOBİL SAYAÇ TEST CİHAZI İLE YERİNDE SORUN TESPİTİ

Ayedaş ve Toroslar EDAŞ hizmet bölgesinde bulunan, hatalı ölçüm yapan elektronik sayaçların sahada tespitinin yapılması ve kayıp-kaçak oranının azaltılması amacıyla hayata geçen Mobil Sayaç Test Cihazı projesi birçok sorunun tespitine yardımcı oluyor. Proje sayesinde hatalı ölçüm yapan sayaçlar sökülmeden yerinde test edilerek hem sayaç test çalışmaları daha kısa sürede ve daha verimli olarak gerçekleştiriliyor hem de değişim sırasındaki enerji kesintilerinin önüne geçilmiş oluyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir