Elektrik

Asis Otomasyon ‘Monticola Projesi’ ile platin ödülü aldı

AA

Asis Otomasyon, “Monticola” projesi ile Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından “Yoksulluğa Son” kategorisinde platin ödülüne layık görüldü.

Asis Otomasyon, Dağ Okulları’nı belirleyen, dağ okullarındaki çocuklarımızın yaşam standartlarının iyileştirilmesi amaçlayan “Monticola” projesi ile Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından “Yoksulluğa Son” kategorisinde platin ödülüne layık görüldü.

Özel sektör, sivil toplum, kamu ve akademik dünyanın önde gelen sosyal sorumluluk gönüllülerinin katılımı ile 2005 yılında kurulan Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, 24 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirdiği 11. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde, topluma yarar sağlayan, değer katan projeleri 5 ayrı kategoride ödüllendirdi.

Dağ okullarına, fiziksel erişilebilirliği zor olan bölgelere ulaşmak, bu okullardaki çocuklar için her türlü temel ihtiyaçların belirlendiği ve karşılandığı adres olma amacı ile oluşturulan ve bu okullara 2017 yılından beri sürdürülebilirlik ilkesi ile yardımlar götüren Monticola Projesi “Platin Başarı” ödülüne layık görüldü.

‘ÖDÜL ALMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ’

Ödül töreninden sonra açıklama yapan Asis Otomasyon Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Monticola Proje Yöneticisi Safiye Kaya; “Asis Otomasyon olarak sektörümüzde farkındalık yaratacak ve aynı zamanda gelecek nesiller için fayda sağlayacak bu proje ile ödül almaktan çok mutluyuz” diyerek projeye destek olan Asis Otomasyon çalışanlarına ve tüm diğer proje paydaşlarına teşekkür etti.

Monticola bu kez Malatya’daki çocukları sevindirdi

Asis’in sosyal sorumluluk projesi Monticola, bu kez de Malatya’ın Hekimhan ilçesindeki çocuklara yardım götürdü.

Asis’in 2 senedir sürdürdüğü Monticola projesi Malatya’ın Hekimhan ilçesinde bulunan Kurşunlu ve Kocaözü İlköğretim Okullarını ziyaret ederek yardımlarını dağıttı. Projeye lojistik destek veren Hekimhan Belediyesi, başta Belediye Başkanı Turan Karadağ olmak üzere okul ziyaretlerinde Monticola ekibine eşlik ettiler.

Hekimhan’da toplamda 90 öğrenciye umut dağıtan Monticola Proje yetkilileri öğrencilere getirdikleri yardımları dağıtarak onlarla sohbet ettiler. Yardımlar, Kocaözü İlköğretim Okulu Müdürü Mihriban Metin ve Kurşunlu İlköğretim Okulu’nun Müdürü Davut Günay, Müdür Yardımcısı Musa Koç ve diğer öğretmenler tarafından da memnuniyetle karşılandı.

‘BU TARZ PROJELERİ SEKTÖRDE DAHA ÇOK GÖRMEK İSTERİZ’

Monticola kurumsal sosyal sorumluluk projesine, Asis’in farklı departmanlarından yetkililer, her ziyaretlerinde tam katılımcılık felsefesi ile projeye destek verdiklerini açıkladılar. Malatya-Hekimhan ziyareti Asis Satış Pazarlama Müdürü Artun Tanrıyaşükür de katılım sağladı. Ziyaret sonrası duygularını dile getiren Tanrıyaşükür, böyle bir projenin sahibi olan Asis’te çalışmaktan ve onu temsil etmekten duyduğu mutluluğu belirterek bu tarz projeleri sektörde daha çok görmek istediklerinin de altını çizdi.

Asis Otomasyon, projeye başladığı günden bu yana birçok çocuğa ve birleştirilmiş sınıflı ilkokullara yardım götürdü. Proje yöneticileri, yardım götürecekleri okulları hassasiyetle seçerek yardım elini uzattığı çocukların sayısını arttırmayı amaçlıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir