Elektrik

‘Alatay Elektromobil’ aracı Denizli’de sergileniyor

AA

Aydem’in sponsor olduğu, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi tarafından tasarlanan Alatay Elektromobil aracı Denizli’de sergileniyor.

 

 

2014 yılında çalışmalarına başlanan PAÜ Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi, öğretim üyelerinden ve öğrencilerinden oluşan PAU Atay takımının tasarlamış olduğu Alatay Elektromobil aracı, 2016 yılında TÜBİTAK’ın düzenlemiş olduğu “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarışmasında “Yerli Ürün Teşvik” dalında birincilik ödülünü kazandı. Ayrıca PAU Atay takımı, Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin sponsorluk desteğiyle geliştirmiş olduğu 2017 model yeni Alatay Elektromobil aracı ile bu yıl da düzenlenecek olan “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarışmasında başarısını sürdürmeyi hedeflemektedir.

 

2016 yılında “Yerli Ürün Teşvik” ödülünü kazanan Alatay Elektromobil aracı 13 Ağustos Pazar gününe kadar Denizli Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek. Alatay Elektromobil aracını saat 10.00 ve 22.00 saatleri arasında ziyaret edebilecek. Alatay Elektromobil aracını görmeye gelen ziyaretçiler PAU Atay takımı ile de tanışıp araç hakkında bilgi alabilecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 15:29 11 Ağustos 2017