Elektrik

Aksa, Power-Gen International’a ev sahibi olarak katılıyor

AA

ABD’nin Louisiana eyaletinde üretim tesisi bulunan Aksa, aynı eyalette bulunan New Orleans’ta 19-21 Kasım tarihlerinde düzenlenen dünyanın en büyük jeneratör fuarı Power-Gen International’a ev sahibi olarak katılıyor. Şirket, Power-Gen International’ın son 10 yıldır üst üste ana sponsorları arasında yer alıyor.

Bu yıl New Orleans Ernest N. Morial Convention Center’da düzenlenen ve dünyanın en büyük jeneratör fuarı olarak bilinen Power-Gen International’a bu yıl da katılan Aksa Jeneratör, kendi şehrinde gerçekleşen fuarda ev sahibi olarak yer alıyor. Her yıl ABD’nin farklı eyaletlerinden gerçekleşen fuar, 30 yıldan fazla bir süredir düzenleniyor. Birçok farklı sektörden şirketin iletişim ağının oluşmasına katkı sağlayan fuara Aksa Jeneratör sekiz yıldır sponsor oluyor. Bu yıl 19-21 Kasım tarihlerinde ABD’nin Louisiana eyaletinde düzenlenen fuar, 50’den fazla ülke ve 1000’e yakın şirket ve 20 bine yakın ziyaretçiyi bir araya getirmesi planlanıyor.

Dünya genelinde 170 ülkeye satış yapan ve Türkiye ile Çin’in yanı sıra fuarın gerçekleştiği Louisiana eyaletinde de üretim tesisi bulunan Aksa Jeneratör, dünyanın beş büyük üreticisi arasında yer alıyor. Ayrıca ABD’de UL sertifikasıyla satış ilk Türk firması olan Aksa, uluslararası iş birlikleri ve ortaklıklarla global markasını büyütürken sektörün bir araya geldiği tüm platformlarda aktif olarak yer alıyor.

 “ABD’NİN TERCİH EDİLEN JENERATÖR MARKASIYIZ”

Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, bir Türk markası olarak ABD’de üretim ve satış yapan; bu zorlu pazarda tercih edilen marka olmayı başaran Aksa’nın, Power-Gen International’da Türk bayrağını dalgalandırdığını söyledi. Peker, konuyla ilgili değerlendirmesinde sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünya jeneratör sektörünün en önemli fuarlarından biri olan Power-Gen International’a uzun yıllardır katılım gösteriyoruz. Son 10 yıldır da ana sponsoru olarak fuara adım atan her kurum ve ziyaretçinin Aksa markasıyla karşılanmasını sağlıyoruz. 2019’da da yer aldığımız fuarın ilk gününde 139 adet 150 kw’lık ürün satışı gerçekleştirerek fuara olumlu bir başlangıç gerçekleştirdik. Türk ekonomisine büyük katkı sağlayan Aksa Jeneratör olarak 2012 yılında ABD jeneratör pazarına Louisiana eyaletinde üretim tesisi kurarak girdik. Ürettiğimiz ürünlerle ABD’de en çok tercih edilen jeneratör olduk ve 2019 yılında şirketimiz çift haneli büyüme kaydetti. Başarılarımızın devamı için aynı standartlarda üretim yapmaya devam ederken farklı sektörlerin fuarlarına katılım sağlayarak trendleri yakalama fırsatını elde ederek fırsata çevirmeye devam edeceğiz.” 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir