Elektrik

Aksa Jeneratör, Mozambik fuarında

AA

20 yıldır bulunduğu Afrika pazarında kıtanın sürdürülebilir kalkınmasına destek olan Aksa Jeneratör, Mozambik’in başkenti Maputo’da 55. kez düzenlenen fuara bu yıl da katılarak yenilikçi ürünlerini sergiledi.

Aksa Jeneratör, 20 yıldır bulunduğu Afrika kıtasında sürdürülebilir kalkınmaya destek olmaya devam ediyor. Afrika’da madencilik, inşaat gibi iş kollarının yanı sıra günlük yaşamın enerji ihtiyacına da yanıt veren Aksa Jeneratör, Mozambik’te düzenlenen Maputo International Fair’e (FACIM) katıldı.

Afrika kıtası ve Mozambik pazarında yer almak ve sektörde söz sahibi olmak isteyen firmalar için önemli bir organizasyon olan FACIM, Mozambik Cumhuriyeti’nin ev sahipliğinde 55. kez düzenlendi. 22 ülkeden katılımcının yer aldığı bu önemli fuar “Mozambik: Sektörleri Büyütme, Yatırımı ve Ortakları Teşvik Etme” temasıyla Mozambik Cumhuriyeti Başkanı Filipe Jacinto Nyusi tarafından açıldı. Tarımdan yayıncılığa, madencilikten teknolojiye pek çok ana sektörü kapsayan fuar, 25 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. İngiltere’den Yeni Zelanda’ya pek çok ülkeden 200 firmanın katıldığı fuarda çok sayıda yerli firma da yer aldı.

“AFRİKA’DA EV SAHİBİ GİBİ HİSSEDİYORUZ”

Mozambik’te kaldıkları fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, şirket olarak Afrika’yla ticari bağlarının yanı sıra güçlü sosyal bağları da olduğunu belirterek “Afrika’da artık misafir değil kendimizi ev sahibi gibi hissediyoruz. Haziran ayı sonlarında Mozambik sel felaketi nedeniyle zor günler geçirdiğinde de onların yanındaydık ve böyle zamanlarda en fazla hissedilen jeneratör ihtiyacını hastane, okul gibi kurumlara sunduk” dedi.

“AFRİKA’YLA BİRLİKTE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Aksa Jeneratör’ün “Turquality” damgasıyla dünya pazarlarındaki prestijine katkı sağlayacak bir adım attığını dile getiren Alper Peker “2025 yılına kadar dünyada en büyük ilk üç üretici firmadan biri olma hedefiyle çalışıyoruz. Büyüme stratejilerimizde Afrika’nın özel bir önemi bulunuyor. Afrika ve Hindistan gibi coğrafyaların yanı sıra Avrupa’daki yatırımlarımızı sürdürerek dünya pazarında ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda Afrika ve Güney Amerika pazarındaki olası fırsatları takip edip dünya çapındaki satış ağımızı genişleterek gelişimimizi hızlandıracağız. Mozambik fuarı stratejik hedeflerimiz bakımından çok önemli bir duraktı. Mozambik ve Afrika’da sektörlere değer katarak bu ekonomileri büyütürken firmamızın da büyümesini hedefliyoruz” diye konuştu.

“TÜRK BAYRAĞINI DALGALANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Aksa Jeneratör’ün tüm dünyada 168 ülkeye ulaşan ağıyla Türkiye’ye büyük bir ihracat geliri sağladığını aktaran Alper Peker şu bilgileri verdi: “20 yıldır Afrika pazarında yer alarak bu kıtanın gelişimini destekliyoruz. Aksa Jeneratör’ün Türkiye, Çin ve ABD’de üç üretim tesisi bulunuyor. Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika’da 13 ofis, 4 temsilcilikle hizmet veriyoruz. Uluslararası alanda Gana Kotoka Havalimanı, Aşkabat Olimpiyat Kompleksi gibi dev projelerde yer alıyoruz. Son olarak Okyanusya’nın turizm cenneti Vanuatu Cumhuriyeti’yle 10 MW’lik enerji santrali projesine enerji desteği sağladık. Ar-Ge yatırımlarımızla farklı pazar ve sektörlerin ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi ürünler gerçekleştiriyoruz. 8 saniyede devreye giren jeneratörü üreterek tüm sektörlerde hayatın kesintisiz akmasına katkıda bulunuyoruz. Kalite ve güveni simgeleyen markamızla dünya pazarlarında Türk bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir