Aksa Enerji, Dünya Enerji Kongresi’ne katılacak

Aksa Enerji’nin, bu yıl 24’üncü kez düzenlenecek Dünya Enerji Kongresi’ne katılacağı bildirildi.

Aksa Enerji, bu yıl 24. kez gerçekleştirilecek Dünya Enerji Kongresi’ne katılmaya hazırlanıyor. Dünyanın dört bir yanından 10 binden fazla kişinin katılacağı, 250 konuşmacı ve 150 ülkenin katılım göstereceği ‘’Refah İçin Enerji” temasıyla gerçekleşecek kongre, bu yıl kapılarını 9-12 Eylül’de Abu Dhabi’de açacak.

Yapılan açıklamaya göre Aksa Enerji, 24. Dünya Enerji Kongresi’nde kendi standında dört gün boyunca ziyaretçilerle buluşacak. Şirketin üst düzey yöneticilerinin hazır bulunacağı kongre süresince Aksa Enerji, birçok ülkeden sektör profesyonelleriyle bir araya gelerek uluslararası deneyimlerini paylaşacak ve iş geliştirme faaliyetlerinde bulunacak. Bu yıl “Refah İçin Enerji” temasıyla düzenleneceği bildirilen kongrede Aksa Enerji’nin Gana, Mali ve Madagaskar’da 6-9 ay gibi kısa sürelerde kurduğu ve işlettiği santrallerle Afrika halkının elektriğe kavuşturulması için geliştirdiği projeleri anlatacağı ve acil enerji ihtiyacı olan tüm coğrafyalarda yeni yatırımlarla halkın elektriğe erişimini ve refah düzeyini artırmaya yönelik projelerini paylaşacağı ifade edildi. 2019 yılının ilk yarısında karını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 170 oranında arttıran ve Afrika’daki santrallerinin katkısıyla borçluluğunu önemli oranda azaltan Aksa Enerji’nin bu başarısının arkasındaki küreselleşme stratejisini de ziyaretçilerine aktaracağı kaydedildi.

“REFAH İÇİN ENERJİ”

Bugüne kadar dünya genelinde 20’den fazla şehirde, 2016 yılında ise İstanbul’da gerçekleştirilen Dünya Enerji Kongresi bu yıl “Refah için Enerji” temasıyla Abu Dhabi’de gerçekleştiriliyor. 50’den fazla ülkenin bakanlık düzeyinde katılacağı ve enerji dünyasından da önemli şirket ve isimlerin yer alacağı kongrenin bu yıl da enerjinin bugününe ve geleceğine ışık tutması bekleniyor.