Elektrik

Aksa Elektrik Capital 500 listesinde

AA

Kazancı Holding iştiraklerinden biri olan Aksa Elektrik, her yıl Capital Dergisi tarafından açıklanan ve Türkiye’nin en büyük şirketlerinin belirlendiği Capital 500 listesinde bu yıl da yer alıyor. Şirketlerin 2018 yılı bilançolarına göre hazırlanan Capital 500 listesinde Aksa Elektrik’in 266’ıncı, Aksa Fırat Elektrik’in 359’uncu ve Aksa Çoruh Elektrik ise 362’inci sırada yer aldığı açıklandı.

Capital Dergisi tarafından şirketlerin bilançoları baz alınarak her yıl düzenli olarak hazırlanan ve Türkiye’nin en büyük şirketlerinin belirlendiği “Capital 500” listesinin 2018 yılı sonuçları açıklandı.

Kazancı Holding iştiraklerinden Aksa Elektrik, Capital 500 listesinde bu yıl da varlığını korudu. Müşteri memnuniyeti odaklı iş modeliyle, 81 il genelinde Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarına ve hizmet şirketlerine elektrik tedarik ve danışmanlık hizmeti sağladığı belirtilen Aksa Elektrik, Capital 500 listesinde 266’ıncı sırada yerini aldı.

AKSA FIRAT ELEKTRİK VE AKSA ÇORUH ELEKTRİK DE LİSTEYE GİRDİ

Capital 500 listesinde, sorumlu olduğu lisans bölgeleri kapsamında, görevli elektrik tedarik şirketi sıfatıyla Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli’de toplamda 800 binden fazla aboneye hizmet veren Aksa Fırat Elektrik listede 359’uncu; Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin’de toplamda 1 milyon 250 binden fazla aboneye hizmet veren Aksa Çoruh Elektrik ise 362’inci sırada konumlandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir