Elektrik

Akkuyu NGS Projesi yüklenicileri arasına yeni bir şirket daha katıldı

AA

 “Concern Titan-2 A.Ş.” Akkuyu NGS Projesi’nin katılımcıları arasına girecek ve Atomstroyexport A.Ş.’nin (ASE) ana yüklenicisi olarak bir dizi çalışma gerçekleştirecek.

Rosatom Devlet Kuruluşu’nun Mühendislik Bölümü bünyesindeki ASE Yöneticisi Valery Limarenko, “Akkuyu NGS Projesi ile ilgili olarak, “ASE’nin mühendislik bölümünün tüm tesislerindeki yapı ve montaj işleri için güvenilir ortaklar ile çalışmak üzere Consern Titan-2 A.Ş.  ile etkileşime geçiyoruz ve bu kapsamda Consern Titan-2 A.Ş. sektörel şirketlerden birisi olarak projemizde yerini almıştır” açıklamasında bulundu.

Concern Titan-2 A.Ş.  Genel Müdürü Grigory Naginsky da: “2018 yılında, şimdiden 2 milyar kWh’den fazla elektrik üreten ve ticari işletmeye alınmaya hazırlanan Leningrad NGS-2′ nin ilk güç ünitesinin inşaatını tamamladık. Halihazırda Leningrad NGS-2′ nin ikinci güç ünitesinin inşaatına devam ediyoruz ve Hanhikivi–1 NGS (Finlandiya) için hazırlıkları yürütmekteyiz. Nükleer güç santrallerinin inşasına ilişkin olarak uzun yıllara dayanan tecrübemiz bulunmaktadır. Nükleer güç santralinin inşaat süreçlerini ve teknolojilerini tam olarak anlayarak Türkiye’de devam eden projeye katılıyoruz”  dedi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 14:58 10 Eylül 2018