Elektrik

Murat Pınar, EUROGIA2020 Topluluğu’nu temsil etti

AA

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü ve EUROGIA2020 Dönem Başkanı Murat Pınar, Avrupa Birliği’nin yeni teknolojiler ve projeler geliştirilmesini desteklemek için oluşturduğu EUREKA İngiltere’nin Dönem Başkanlığı kapsamında geçtiğimiz hafta düzenlenen Networking Toplantısı’nda EUROGIA2020 Topluluğu’nun 2018 yılı faaliyetleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

EUROGIA2020’nin Başkanlığını 1 Temmuz 2018 tarihinde devralan Murat Pınar sunumunda, EUROGIA2020’nin yenilenebilir enerji ve enerji üretiminde karbon ayakizinin azaltılması konusunda her türlü projeye destek verdiğini belirtti. EUROGIA2020’nin temel hedeflerinin geliştirilecek enerji teknolojileri ve iklim değişikliği ile mücadele etmek ve EUREKA Üye ülkelerinde rekabeti ve istihdamı desteklemek olduğunu belirten Pınar sözlerini şöyle sürdürdü; “2008 yılından bu yana toplam 44 projeyi fonlanmaya uygun bulan EUROGIA2020 Avrupa Araştırma Bölgesi’nde faaliyet alanı tüm enerji değer zincirini kapsayan tek program. EUROGIA2020’ye gelen proje başvuruları son dönemde enerji verimliliği ve depolama teknolojilerine odaklanmış durumda. Gelen başvurular bize Avrupa’nın önümüzdeki dönemde ajandasının ne olacağı konusunda ipuçları veriyor ve bu yıl oluşturulan Avrupa Komisyonu Stratejik Enerji Teknoloji Planı bizim verdiğimiz katkılarla oluşturuluyor”.

Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik alanında sektördeki inovatif yatırımlara imza atan Enerjisa Dağıtım Şirketleri, Murat Pınar’ın üstlendiği bu önemli pozisyon ile Avrupa’da enerjinin geleceğini hangi Ar-Ge projelerinin şekillendireceğine karar veriyor.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 11:05 16 Kasım 2018