Elektrik

190 ülkeden milyonlarca insan katıldı, ışıklar 1 saatliğine kapandı

AA

Panasonic Eco Solutions Türkiye, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için gerçekleştirdiği projelerle hayata değer katmaya devam ediyor. Sürdürülebilirliği kurumsal bir değer olarak ele alan ve ürünlerinden tesislerine, atık yönetiminden kurumsal sosyal sorumluluk projelerine kadar her süreçte, hepimiz sorumluyuz anlayışı ile hareket eden kuruluş, son beş yıldır olduğu gibi 2018 Dünya Saati etkinliğini de ana sponsor olarak destekledi.

Geleceği Aydınlatmak için, Işıklar Bir Saatliğine Kapatıldı…

Dünyada doğal kaynaklar hızla tükeniyor, iklim değişikliği her geçen gün daha büyük bir tehdit haline gelirken, çevre kirliliği ise artıyor. Özellikle gelecek nesiller adına düşündürücü olan bu tablo, daha yaşanılabilir bir dünya ve aydınlık bir gelecek için hepimizin sorumluluk alması gereken bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Gerçekleştirdiği örnek çalışmalarla sürdürülebilirlik ve çevre konusundaki en duyarlı kuruluşlar arasında yer alan Panasonic Eco Solutions Türkiye, WWF-Türkiye tarafından yürütülen Dünya Saati etkinliğine sponsor olarak destek verdi. Dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri olan Dünya Saati’ne, bu yıl Türkiye’nin de aralarında yer aldığı yaklaşık 190 ülkeden milyonlarca insan katıldı. Her yıl küresel iklim değişikliği konusunda önemli bir farkındalık oluşmasını sağlayan Dünya Saati etkinliği bu yıl 24 Mart Cumartesi günü, 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşti. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Ayasofya Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, Truva Atı ve Sultanahmet, Süleymaniye, Selimiye Camileri gibi pek çok yapının yanı sıra; Galatasaray, Kadir Has ve Orta Doğu Teknik Üniversiteleri gibi birçok kurum da ışıklarını kapattı.

2018 Dünya Saati’nin Mottosu “Dünya Bağlan” Oldu!

Çevre sorunlarına ve doğaya dikkat çekmek amacıyla WWF tarafından küresel düzeyde her yıl gerçekleştirilen en büyük çevre hareketi olan “Dünya Saati” (Earth Hour) bu yıl “Dünyaya Bağlan” sloganıyla gerçekleşti. Türkiye’de WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) öncülüğünde düzenlenen “Dünya Saati 2018”, biyolojik çeşitliliği korumayı ve insanın doğayla uyum içinde yaşadığı bir geleceğin kurulmasına katkıda bulunmayı amaçladı.

“Gereksizse Kapat, Geleceği Aydınlat”

Panasonic Eco Solutions Türkiye Kurumsal Marka Yönet Pazarlama Direktörü Aysel Özaltınok konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve başta iklim değişikliği olmak üzere çevre sorunlarına karşı duyarlı olmak, tüm insanlığın ortak sorumluluğudur. İklim değişikliği, gezegenimizi her geçen gün daha çok tehdit eden, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için alacağımız sorumlulukların da temelini oluşturan bir kavram. ‘Gereksizse Kapat, Geleceği Aydınlat’ sloganı ile bu önemli çevre hareketini sponsor olarak destekliyoruz. Elektrik anahtarlarının kapatılması ile hayat bulan bu kampanyaya verilecek her bir desteğin dünyamıza karşı sorumluluklarımız ve gelecek nesillerin daha yaşanılabilir dünyaya sahip olmasının önemi kapsamında anlamlı bir farkındalık yarattığına inanıyorum.” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir