UGETAM ve Akmercan Doğalgaz’dan iş birliği

UGETAM tarafından Akmercan Doğalgaz ile yapılan Mesleki Yeterlilik sınavları neticesinde başarılı olanlara belgeleri Samsun’da düzenlenen bir törenle teslim edildi.

AKMERCAN Delta Bölge Müdürlüğü’ nde düzenlenen törene Akmercan Şirketler Grubu Enerji Şirketleri Genel Müdürü Yunus Keskin, UGETAM Genel Müdürü Doç. Dr. İbrahim Edin, UGETAM İş Geliştirme Müdürü Selim Serkan Say ile UGETAM Personel Belgelendirme Şefi Erhan Öztürk ve Akmercan Bölge Müdürleri ile ilgili yöneticiler katıldı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş ilk belgelendirme kuruluşu olan UGETAM, kalite standartları çerçevesinde uygulamalarda birlikteliği sağlamaya, nitelikli iş gücüne destek amacıyla Anadolu’nun her yerinde gerçekleştirilen belgelendirme programları ile kurumlara ve çalışanlarına değer katma amacıyla hizmetlerine devam ettiğini açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, 2019 yılının ikinci yarısı itibariyle başlanan, Akmercangaz Grubu’nun faaliyet gösterdiği 12 farklı şehirde, yapılan programlar dahilinde 345 çalışana personel belgelendirme sınavları yapıldığı belirtildi. “Doğal Gaz İşletme Bakım Operatörlüğü”, “Doğal Gaz Altyapı Yapım Kontrol Personeli”  ve “Doğal Gaz Polietilen Boru Kaynakçısı” alanlarında yapılan sınavlar sonucunda başarılı olan katılımcıların belgeleri teslim edildi.

“BELGELENDİRME HİZMETLERİ OLDUKÇA ÖNEMLİ”

UGETAM Genel Müdürü Doç. Dr. İbrahim Edin, ülkemiz ve enerji sektörü için eğitimli insan gücünün yetkilendirilmesinin önemi ve enerji sektörünün alt yapısının kuvvetlendirilmesi, can ve mal emniyetinin en yüksek düzeyde sağlanması için, tarafsız, bağımsız ve akredite kuruluşlara olan ihtiyacın önemini vurguladı.

Edin, konuyla ilgili değerlendirmesinde “UGETAM’ın uluslararası standartlara uygun sistematik bir çalışmayla uygulamalı teknik eğitimler dışında deney, belgelendirme, kalibrasyon,  denetim ve yenilenebilir enerji hizmetleriyle de faaliyet alanı genişledi. Kurumsal bir anlayış ile sektörde, ulusal ve uluslararası öncü ve tercih edilen bir kuruluş olarak yer almak vizyonuyla çalışmalar yürütülüyor. Gelinen süreçte enerji sektörüne yön veren Akmercan gibi doğal gaz dağıtım şirketlerine paydaş olarak diğer alanlarda olduğu gibi belgelendirme hizmetleri alanında da her geçen gün daha da artış sağlanıyor” dedi.

“EĞİTİMLİ VE BELGELİ ÇALIŞANLAR, ŞİRKETLERE DEĞER KATIYOR”

Akmercan adına bir konuşma yapan Genel Müdür Yunus Keskin ise, doğal gaz alanında bulundukları faaliyetlerden bahsederek doğal gaz sektöründeki eğitim ve belgelendirme faaliyetlerinin önemini vurguladı. Keskin, eğitimli ve belgeli çalışanların şirketlerine kattığı değerden bahsederek 2020 yılında da eğitim ve belgelendirmenin yanı sıra AR-GE alanlarında da UGETAM ile yapacakları işbirliklerinin devam edeceğini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından Akmercan Genel Müdürü Yunus Keskin ve UGETAM Genel Müdürü Doç. Dr. İbrahim Edin tarafından Mesleki Yeterlilik Belgelendirme sınavları sonucunda başarılı olan çalışanlara belgeleri teslim edildi.