Doğalgaz

TürkAkım’dan ödüllü fotoğraf yarışması

AA

TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı tarafından, Kıyıköy’ün tanıtımına katkıda bulunmak ve turizm potansiyelini desteklemek amacıyla ödüllü “Kıyıköy Fotoğraf Yarışması” düzenleniyor.

TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı, Kıyıköy’ün tanıtımına katkıda bulunmak ve turizm potansiyelini desteklemek amacıyla “Kıyıköy Fotoğraf Yarışması” düzenliyor.

Rusya kıyısından başlayıp Karadeniz’den ilerleyerek Türkiye’ye ulaşan TürkAkım, Trakya kıyısında karaya çıktığı nokta olan Kıyıköy’de toplumsal refahın, fiziksel altyapının ve turizm potansiyelinin gelişimi için sosyal sorumluluk projelerine imza atmayı sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıllarda Kıyıköy’de çocuklar, gençler ve yetişkinler için fotoğraf eğitimleri düzenleyen ve bu eğitimlerde çekilen fotoğraflarla Kıyıköy ve İstanbul’da sergiler düzenleyen TürkAkım, beldenin güzelliklerini daha da geniş kitlelere tanıtabilmek amacıyla bu yıl da amatör ve profesyonel fotoğrafçıların katılabileceği bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

Konuyla ilgili açıklamaya göre Vize Kıyıköy Kültür ve Turizm Derneği’nin de desteğiyle ve “Senin Objektifinden Kıyıköy” sloganıyla düzenlenen yarışmaya hem Kıyıköy halkı hem de Türkiye’nin farklı noktalarından gelen amatör ve profesyonel fotoğrafçılar çektikleri Kıyıköy kareleriyle 31 Ağustos 2020 tarihine kadar katılabilecek.

Yarışmada 18 yaş üzeri kategoride birinciye 6 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye ise 4 bin TL para ödülü verilirken Vize Kıyıköy Kültür ve Turizm Derneği Özel Ödülü’nü kazanan isim, 3 bin TL’lik ödülün sahibi olacak. 18 yaş altı ve Kıyıköy Yerel Yetenekler kategorilerinde ödül almaya hak kazananlara ise çeşitli teknolojik cihazlar hediye edilecek.

Yarışmanın seçici kurulunda Fotomuhabiri Osman Örsal, Fotoğraf Sanatçısı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Merih Akoğul, Fotomuhabiri Ozan Güzelce, Vize Kıyıköy Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Alptekin Yorulmaz ve TürkAkım Dış İlişkiler Yetkilisi Tülay Karadeniz yer alacak.

Kıyıköy Fotoğraf Yarışması’na katılmak isteyenler www.kiyikoy.biz/yarisma adresinden başvuru yapabilecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir