Doğalgaz

TANAP’ın ölçüm istasyonları Gebze’de üretiliyor

AA

Akfel Commodities iştiraklerinden iSystems Endüstri’nin Gebze OSB’de yer alan Fabrikası’na düzenlenen basın gezisinde, TANAP Projesi kapsamında üretilen MS1, MS2, MS3 ve MS4 ana ticari ölçüm istasyonları hakkında firma yetkilileri tarafından bilgiler paylaşıldı.

Güney Gaz Koridoru’nun en önemli halkasını oluşturan ve Azerbaycan’ın Şahdeniz Doğalgaz sahasında üretilen doğalgazı Türkiye ve Avrupa’ya taşıma amacıyla inşa edilen Trans-Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nde (TANAP) MS1, MS2, MS3 ve MS4 ana ticari ölçüm istasyonlarının üretimini gerçekleştiren iSystems Endüstri, mühendislik, tedarik, kurulum ve bakımı ile yer aldığı bu proje için üretilen ölçüm istasyonlarını Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan tesislerinde düzenlediği bir basın gezisi ile basınla paylaştı.

Doğalgaz iletimi ve dağıtımı alanında faaliyetlerini sürdürüyor

Akfel Commodities’e bağlı olarak 1995 yılında kurulan iSystems Endüstri, petrol ve doğalgaz endüstrisi için ekipman imalatı, sistem entegrasyonu ve mühendislik, malzeme temini ve müteahhitlik (EPC) hizmetleri veriyor. iSystems Endüstri, sektörde tecrübesi ile kanıtlanmış uzmanlığı ve bilgi birikimi ile altyapı yatırımlarına katkıda bulunarak petrol ve doğalgaz iletimi ve dağıtımı alanında faaliyetlerini sürdürüyor. iSystems Endüstri’nin bu hedefine ulaşmak için kendi alanlarında uzmanlaşmış bölgesel ve uluslararası şirketler ile ortaklıklar bulunuyor.

Anahtar teslim çözümler sağlıyor

iSystems Endüstri; doğalgaz işleme ve basınç kontrolü sistemleri, petrol ve doğalgaz ölçüm çözümleri, CNG sıkıştırılmış doğalgaz dolum istasyonları, petrol ve doğalgaz sektörü için şase üzerine monte edilmiş proses sistemleri, vanalar, doğalgaz regülatörleri, basınçlı tanklar, alev borulu ve su borulu ısıtma sistemleri, filtreler, siklon seperatörleri, hızlı açma kapama mekanizmaları, sıvı ve katı tortu toplayıcılar, ani sıvı gelişi önleme tankları, izolasyon contaları, tahliye vanaları ve ilgili aksesuarlar gibi kaliteli ürünler ve çözümler sunuyor. iSystems Endüstri, enerji altyapısının tasarımı, mühendisliği, tedariki, imalatı ve inşaatı gibi profesyonel hizmetler; destekleyici hizmetler ile birlikte boru hatları, doğalgaz işleme ve güç üretim sistemleri için anahtar teslim çözümler sağlıyor.

Ürünleri 25 milyon haneye gaz hizmeti sunuyor

Ürünleri ile 25 milyon haneye gaz hizmeti sunan iSystems Endüstri’nin altyapısı ile oluşturulan gaz türbinli kombine çevrim elektrik santrallerinin toplam üretim kapasitesi 10 GW. iSystems Endüstri’nin çok çeşitli hizmetleri arasında tasarım ve mühendislik, tedarik ve inşaat, proje yönetimi ve süpervizyonu da yer alıyor. Ayrıca, mühendislik danışmanlık hizmetleri ile birlikte sunduğu satış sonrası destek hizmetleri, şirketin sürdürülebilir enerji çözümleri alanındaki rekabet üstünlüğünü destekliyor.

Cirosunun yüzde 55’i ihracattan

Ürünlerinin ve hizmetlerinin kalitesini EN ISO 9001:2008, EN ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 sertifikaları ile güvence altına alan olan iSystems Endüstri; Türkiye, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Afrika’daki enerji pazarlarında hizmetlerini sürdürüyor. iSystems Endüstri profesyonel yöneticileri ve alanında uzmanlaşmış, tecrübeli mühendislik ekibi ile enerji pazarının altyapı ihtiyaçlarına çözüm üretmeyi amaçlıyor. iSystems Endüstri, cirosunun yüzde 55’ini ihracattan elde ediyor. Firma yetkilileri yaptıkları açıklamada şirketin sahadan alınan geri bildirimlere göre Ar-Ge ve Ar-Ge faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti. Türkmenistan’daki bir projede başarılı sonuçlar elde eden firmanın, Avrupalı firmalar ile rekabet halinde olduğunu kalite konusunda aynı seviyede olduklarını belirtti. belirtildi. Hali hazırda 500’ün üzerinde projede çalışan iSystems, TANAP, TürkAkım, yeraltı depolama, gibi projelere de talip.

iSystems Endüstri’nin mühendislik, tedarik, üretim ve kurulum aşamalarındaki bütünleşik hizmetlerinin önemine değinen Akfel’in Elektrik – Endüstri Koordinatörü Nurettin Şahin “TANAP ülkemiz, bölgemiz ve bizim için bir dönüm noktası oldu. Müşteriye özel, terzi işi dediğimiz anahtar teslim projelerdeki başarımızı TANAP Projesi ile bir kez daha göstererek sektördeki payımızı ve rekabet gücümüzü daha da geliştirdik” dedi. iSystems Endüstri Genel Müdürü Mübin Karagöz ise “Çalışanlarımızın yaklaşık 600 bin saat iş gücü ortaya koyduğu tarihi projede yönetim, mühendislik ve üretim aşamasında global perspektifte bir performans ortaya koymanın gururunu yaşıyoruz” diyerek sürecin her alanında son teknoloji ve en üst çıta yönetim mantalitesi ile hareket edildiğinin altını çizdi.

‘2018 sonunda ciro bazında daha fazla büyümeyi hedefliyoruz’

Akfel Commodities Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Aslan ise 2017 yılında yapılması planlanan ve bitirilmesi hedeflenen projeleri başarı ile tamamladıklarını belirterek, “2018’in ilk üç ayında grup şirketlerimiz yurtdışı ve yurt içi projelerin imalatlarına başarı ile devam etti. Bölgelerde (Mısır, Cezayir, Libya, Katar, Kazakistan, Türkmenistan, Hindistan, Gürcistan, Rusya) Doğal Gaz ve Petrol sektöründe iş kapasitemizin arttırılmasını, Ülkemizdeki Mega projelerde gerek mühendislik ve imalat, gerekse malzeme temini noktasında hizmet vermeyi planlıyoruz. 2018 yılı sonuna kadar ciro bazında daha fazla büyümeyi hedefliyoruz. Bundan sonraki faaliyetlerimizde esas amacımız tüm sektör paydaşlarımızın haklarını korumak, birçok büyük projede başarı ile yer almanın verdiği güven ile enerji sektörüne ulusal ve uluslararası standartlara uygun hizmet vermeyi sürdürmektedir” diye konuştu.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #, #
Son güncelleme: 10:24 11 Temmuz 2018