Erdoğan koronavirüs

“Doğal gaz ve elektriğin kapanması söz konusu değil”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirleri değerlendirirken doğal gaz ve elektriğin kapanmasının söz konusu olmadığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan çalışmalara ilişkin bir video mesaj paylaştı. Ofisinden, koronavirüse karşı yapılan çalışmaları denetleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin hizmetinde mesaimiz devam ediyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyor, adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz” dedi.

Erdoğan, enerji konusunda alınan tedbirleri ve bundan sonra yapılması gerekenleri de ele alırken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, “Günlük ödemelerin ertelenmesi konusunu masaya yatırmanızda fayda var. Bunlar düşünülebilir, erteleme konumuz olabilir ama doğal gaz ve elektriğin kapanması konusu söz konusu olamaz. Biz daha zor günler yaşadık böyle bir şeye girmedik. Bu devlet sosyal bir devlettir. Sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz” açıklamasını yaptı.