Doğalgaz

İzmir Doğalgaz’dan resim yarışması

AA

İzmir’in doğalgaz dağıtım ve işletmesini üstlenen İzmir Doğalgaz, 2012 yılında başlattığı okullar arası resim yarışmasının bu yıl yedincisini düzenliyor. Geleneksel hale getirilen yarışmanın bu yılki konusu  “Doğa Bize Küserse” olarak belirlendi.

Her yıl düzenlediği çevre temalı resim yarışması ile yeni neslin çevre duyarlılığını arttırmayı amaçlayan İzmir Doğalgaz, aynı zamanda öğrencilerin yeteneklerini sergileyebilecekleri bir alan yaratarak ödüllendirmeyi hedefliyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak düzenlenen yarışmaya temel eğitim bölümü 6–7 ve 8’inci sınıf öğrencileri katılabiliyor. İzmir ve çevre ilçeleri kapsayan yarışma resmi ve özel tüm okullara açık. Yarışmada ilk üç eser sahibi çeşitli hediyelerle ödüllendirilirken, üç eser sahibine de mansiyon veriliyor. Öğretmenleri de unutmayan İzmir Doğalgaz, dereceye giren öğrencilerin öğretmenlerini katkılarından dolayı ödüllendiriyor. Şirket olarak İzmir’in solunabilir hava kalitesine ve çevre temizliğine özel bir önem verdiklerini belirten İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, “Çevre bilincinin erken yaşlarda oluşması gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda İzmir’de önemli projelerin hayata geçirildiğini görüyorum. Şirket olarak biz de ürettiğimiz projelerle çevre duyarlılığına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu yılki konumuzla biz insanların çevreye, doğal yaşama zarar vermesi durumunda doğanın buna nasıl cevap vereceğinin hayal edilerek resimlere yansıtmalarını istiyoruz. İnanıyorum ki çocuklarımız doğa konusundaki hassasiyetlerini bizlere en güzel şekilde göstereceklerdir “diye konuştu.

Son teslim tarihi 4 Mayıs olan yarışmada eserler, İzmir Doğalgaza posta veya doğrudan ulaştırılabilecek. 9 Mayıs’ta jüri tarafından değerlendirilecek eserlerin ödül töreni ise 16 Mayıs’ta İzmir Doğalgaz Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilecek.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir