Doğalgaz

İzmir Doğalgaz’a Yaşar Üniversitesi’nden akademik destek

AA

İzmir Doğalgaz ile Yaşar Üniversitesi arasında, lisansüstü programlar için iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, 440 çalışanı bulunan İzmir Doğalgaz, akademik alanda desteklenecek.

İzmir için eğitimde iş birliği

Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleştirilen törene, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, Yaşar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Çağrı Bulut ve İzmir Doğalgaz İnsan Kaynakları ve Kalite Müdürü Cevahir Birer katıldı. Yaşar Üniversitesi’nin belediyeler, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde olduğunu belirten Prof. Dr. Cemali Dinçer, İzmir için eğitim iş birliklerinin devam edeceğini söyledi. Dinçer, “Yaşar Üniversitesi olarak, üretilen bilim ve bilgiyi paylaşmaya devam ediyoruz. Diğer meslek gruplarında olduğu gibi İzmir Doğalgaz’a da yüksek lisanslı çalışanların sayısının artması için destek vermek istedik. İşbirliklerimiz farklı alanlarda da devam edecek” dedi.

İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik ise şirketin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Yetik,  “Şirket olarak nitelikli iş gücünün öneminin farkındayız. Çalışanlarımızın akademik gelişimi şirketimizin yanı sıra enerji sektörü için de önemli bir kazanç olacaktır. Yaşar Üniversitesi bünyesinde yer alan programlar ve akademik kadro kalitesi enerji sektöründeki eğitim ihtiyacını karşılayacak düzeydedir. İki kurum arasındaki iş birliğini arttırmak adına çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 10:07 17 Eylül 2018