Doğalgaz

İzmir Doğalgaz tatbikat katıldı

AA

İzmir Doğalgaz Acil Müdahale ekipleri, “Bölgesel Düzey 2019 Masa Başı ve Saha Tatbikatında” yer aldı. İşletme Müdürlüğü bünyesinde bulunan Acil Müdahale Ekipleri tatbikat süresince belirlenen senaryoyu başarıyla tamamladı.

Tatbikat 2 farklı alanda gerçekleştirildi

İzmir Afet Müdahale Planı (TAMP-İzmir) kapsamında 1. Grup Destek İlleri ile masa başı ve saha katılımlarıyla 26-27-28 Şubat 2019 günleri arasında “İzmir genelinde etkili şiddetli yağış ve fırtına tatbikat senaryosu” gereğince Bölgesel Düzey 2019 Masa başı ve Saha Tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikat şiddetli yağış ve fırtına duyurusuyla başlatılarak, İzmir AFAD Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü Tatbikat alanı ile İnciraltı Kent Ormanı ve Engelliler Tabiat Parkı Tatbikat alanı olmak üzere iki farklı alanda icra edildi.

İzmir Doğalgaz ekiplerinin deneyimi dikkat çekti

İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü saha tatbikat alanında gerçekleştirilen tatbikatın birinci gününde yer alan İzmir Doğalgaz Acil Müdahale ekipleri, anonsun ardından tatbikat alanına tepe lambaları açık vaziyette belirlenen noktadan giriş yaptılar. Acil Müdahale Ekipler Amiri, alan sorumlusu AFAD Amir’inden olay yeri ile ilgili gerekli bilgileri aldı. Ardında hızla müdahaleye başlayan Acil Müdahale Ekipleri, olay yerindeki servis kutusundan gaz akışını kesti. Bir diğer görevli ise uyarı levhalarını konumlandırıp, çevre güvenliğini sağladı. Diğer görevliler ise yangın tüpü, gaz detektörü, jeneratör ve kobra fanı ile müdahale için gerekli hazırlıklarını tamamladı. Servis kutusundan gaz akışının kesilmesinin ardından Acil Müdahale görevlisi, gaz detektörü ile içeriye girerek kaçak gaz taraması yaptı. Gaz kaçağını tespitinin ardından kobra fan ile gazın tahlisiyesi sağlandı. Tahliyenin ardından görevli personel gaz detektörü ile yaptığı kontrolde kaçak gaz olmadığını tespit ederek diğer personellere bölgenin temiz olduğunu iletti. İşlemlerin başarıyla tamamlanmasının ardından Acil Müdahale Ekipleri toparlanıp, AFAD Amir’ine gerekli raporu vererek olay yerinden güvenli bölgeye geçti.

Tatbikata 2 ekip ve 2 araçla katılan İzmir Doğalgaz Acil Müdahale ekipleri; koordinasyonları, senaryoya uyumları, kullandıkları malzemeler, kişisel koruyucu donanımları, kararlı tutumları ve deneyimleriyle tatbikatı başarıyla tamamladılar.

İzmir Doğalgaz sertifikalı firmalarla bir araya geldiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir