Doğalgaz

İzmir Doğalgaz sektöre nitelikli iş gücü kazandırıyor

AA

İzmir Doğalgaz başlattığı mühendis ve teknisyen yetiştirme programlarıyla sektöre nitelikli iş gücü kazandırıyor

İzmir Doğalgaz teknisyen yetiştirme programına katılan teknisyenler düzenlenen törenle başarı sertifikalarını alarak işbaşı yaptı. İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, piyasadaki nitelikli iş gücü açığını bu yöntemle kapatmaya çalıştıklarını belirterek, “Mühendis ve teknisyen yetiştirme programlarını birlikte yürütüyoruz. Bu eğitim programlarıyla kurum ve adayın birbirini yakından tanıma ve karşılıklı tercihte bulunma şansı elde ediliyor” dedi

İzmir Doğalgaz’ın, İŞKUR ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak başlattığı 1. Teknisyen Yetiştirme programı 3 aylık zorlu bir eğitimin sonunda ilk mezunlarını verdi. Teorik ve saha eğitimlerini tamamlayarak yapılan sınavda başarılı olan adaylar şirket bünyesinde ihtiyaç duyulan birimlerde istihdam edildiler. Düzenlenen törende adaylar başarı sertifikalarını İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, Genel Müdür Yardımcıları ve birim müdürlerinin elinden aldılar. Eğitim programına katılan 12 aday arasında 3 aylık eğitimi başarıyla tamamlayarak İzmir Doğalgaz bünyesinde teknisyen olarak çalışmaya hak kazanan adaylar Yapım Kontrol, Kamusal İlişkiler ve Şebeke Yönetim Müdürlüklerinde görevlendirildiler. Tören sonunda duygularını dile getiren adaylar, “İzmir Doğalgaz gibi profesyonel bir kurumda çalışmaya hak kazanmaktan dolayı büyük mutluluk içerisindeyiz. Çok sayıda başvuru arasından seçildikten sonra ayrıntılı bir eğitim programını başarıyla tamamladık. Bu program sayesinde kişisel gelişim ve kariyerimiz açısından önemli bir adım attık. Kendimizi daha da geliştirerek şirketimize önemli katkılar sunan çalışanlar olmak için çalışacağız” dediler.

Birinci programın başarısını ardından ikinci programı başlattıklarını ifade eden Genel Müdür Yetik, “Öncelikle zorlu üç aylık süreci başarıyla tamamlayarak aramıza katılan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Birinci programın başarısının ardından ikinci eğitim programını da başlattık. Sektörde yaşanan nitelikli iş gücü sorununu bu tür programları hayata geçirerek çözebileceğimizi düşünüyorum. Teknisyen yetiştirme programıyla birlikte mühendis yetiştirme programını da yürütüyoruz. Bu programları başarıyla tamamlayan arkadaşlarımız şirketimiz için önemli bir kazanç olmakla birlikte yıllar içinde edinecekleri deneyimlerle doğalgaz sektörü için de önemli birer değer haline gelecekler. Bu anlamda şirketimizin doğalgaz piyasasına kalifiye personel yetiştirme konusunda bir misyon yüklenmiş olduğunu düşünüyorum. Projenin hayata geçirilmesinde katkısı olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir