Doğalgaz

İzmir Doğalgaz öğrencileri resim yapmaya çağırıyor

AA

İzmir Doğalgaz geliştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile çocukların çevre duyarlılığını geliştirmeye çalışıyor.

İzmir Doğalgaz geleneksel hale getirdiği okullar arası resim yarışmasının bu yıl 8’inci düzenliyor. Ortaöğretim 6-7 ve 8’inci sınıf düzeyinde öğrencilerin katılabileceği yarışmanın konusu Hayalimdeki Çevre.

Çevre duyarlılığı geliştiriliyor

Çocukların çevreye olan bakışlarını derinleştirmek, hayal güçlerini geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışma ile aynı zamanda öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkararak öğretmeniyle birlikte ödüllendirilmesi hedefleniyor.

Öğrenci ve öğretmenleri ödüllendiriliyor

İzmir İl Mili Eğitim Müdürlüğüyle iş birliği yapılarak düzenlenen yarışma İzmir ve çevre ilçelerde bulunan tüm resmi ve özel okulları kapsıyor. Yarışmada ilk üçe ve mansiyona değer görülen eserlere çeşitli hediyeler verilirken, sergilenmeye değer görülen 14 esere ise alış-veriş çeki hediye ediliyor. Öğretmenleri de unutmayan İzmir Doğalgaz, derece giren ve mansiyona değer görülen öğrencilerin öğretmenlerini de ödüllendiriyor.

Temiz çevre nasıl olmalı

Çevrenin korunması, solunabilir hava kalitesinin artırılması konusunda yüksek duyarlılığa sahip olduklarını dile getiren İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, “2005 yılından bu yana geliştirdiğimiz birçok projenin ana fikri çevredir. Ürünümüz doğalgaz, kentlerin hava kalitesinin artırılmasına, temiz çevre alanlarının genişletilmesine doğrudan katkı sağlayan bir enerji türüdür. Günümüzde temiz bir çevre oluşturma ve koruma hedefi gelecek için en önemli yatırımlardan birisi haline dönüşmüştür. Yarışma ile çevre bilinci yüksek, çevrenin değerini bilen çevreyi korumanın gelecek için en önemli yatırımlardan biri olduğunu anlayabilecek nesillerin yetişmesine katkı sağlamak, çocuklarımızın temiz bir çevreyi nasıl hayal ettiklerini bu yarışma aracılığıyla görmek, “temiz bir çevre nasıl olmalı” sorusunun cevabını onlardan alarak resimleri aracılığıyla kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz” dedi.

Son teslim tarihi 3 Mayıs olan yarışmada eserler, İzmir Doğalgaza posta veya doğrudan ulaştırılabilecek. 8 Mayıs’ta jüri tarafından değerlendirilecek eserlerin ödül töreni ise 15 Mayıs’ta İzmir Doğalgaz Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilecek.

İzmir Doğalgaz’dan kampanyaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir