Doğalgaz

İzmir Doğalgaz 1 milyon aboneye ulaştı

AA

2005 yılından bu yana İzmir’de doğalgaz altyapı çalışmalarını sürdüren İzmir Doğalgaz, 1 milyon (konut/BBS) aboneye ulaştı.

İzmir’in doğalgaz dağıtım lisansını 7 Temmuz 2005 tarihinde alarak doğalgazın dağıtım ve işletme faaliyetlerini üstlenen İzmir Doğalgaz 1 milyon (konu/BBS) aboneye ulaştı. Her yüz bin sayı dönümünde şanslı abonesini ödüllendirmeyi gelenek haline getiren İzmir Doğalgaz 1 milyonuncu (konut/BBS) abonesini de unutmadı. İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, 13 yılda bir milyon abone hedefine ulaşmanın önemli bir başarı olduğunu belirterek, “Bu rakama İzmirlilerin ürünümüze ve markamıza duydukları güvenle ulaştık. Şirket olarak her yıl kalitemizi artırarak İzmir’e hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

25 bölge doğalgaza kavuşturuldu

2005 Aralık ayında Karşıyaka Mavişehir’de doğalgaz altyapı çalışmalarına başlayarak 13 yılda 25 bölgeyi doğalgazla buluşturarak 1 milyon abone hedefine ulaştı. İzmir Doğalgaz’ın şanslı 1 milyonuncu abonesi ise Narlıdere’de oturan Sevgi Doğan oldu. Üçkuyular abone merkezinde işlemlerini tamamlayan Doğan, 1 milyonuncu abone olduğunu öğrendiğinde büyük şaşkınlık yaşadı.

Doğalgazla konforlu yaşam

Şanslı abone Doğan’ı makamında kabul eden Ahmet Yetik, günün anlam ve öneminin hatırlanması için kahve fincan takımı ve sertifika hediye ederek, 1.000 metre küp bedava doğalgaz ile ödüllendirdi.

Duygularını ifade eden Doğan, “İlk duyduğumda inanamayarak bunun bir şaka olabileceğini düşündüm. Başta yakın akrabalarım olmak üzere çevrede herkes doğalgaz kullanıyordu. Evim çok soğuk olduğu için ısıtamıyordum. Doğalgaza geçerek bende konforlu bir ev yaşamına kavuştum. Hayatımda ilk kez bir ödül kazandım. İzmir Doğalgaz’a hem kapımıza kadar doğalgazı getirerek bu kışı sıcak geçirmemizi sağladığı için hem de bu organizasyonla 1.000 metre küp gibi önemli bir miktar doğalgazı hediye ettikleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

İzmir’e önemli katkı sağladık

Genel Müdür Yetik ise, şanslı abone Doğan’ı tebrik ederek, “2005 yılından günümüze kadar altyapı ve işletme anlamında önemli yatırımlar yaparak İzmirlilerin gurur duyacağı bir şirket haline geldik. Geçen yıllar içerisinde çok önemli işlere imza attık. Konut ve sanayi alanındaki yatırımlarımızla İzmir ve ülke ekonomisine önemli katkı sağladık. Doğrudan ve aracı kurumlar aracılığıyla binlerce kişiye iş imkânı sunduk. En önemlisi birçok bölgeyi doğalgaza kavuşturarak İzmir’in temiz hava kalitesinin artırılmasına destek olduk. Bu günlere gelmemizi sağlayan daha birçok önemli proje ve çalışmada bize destek olan başta İzmirliler olmak üzere, iş birliği içinde olduğumuz kurumlara, çözüm ortaklarımıza ve çalışanlarımıza gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

İzmir Doğalgaz, tüketicilere önerilerde bulunduBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 9:56 28 Ocak 2019