Doğalgaz

‘İGDAŞ’la Her Renk İyilik’ projesinde mutlu tablo

AA

İGDAŞ, çalışanlarının topladığı plastik kapaklar sayesinde alınan 12 akülü tekerlekli sandalyeyi, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne (TOFD) teslim etti. 12 Aralık Salı günü TOFD Genel Merkezi’nde düzenlenen teslim töreninde konuşan İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik, “İGDAŞ ailesini birleştiren ‘İGDAŞ’la Her Renk İyilik’ projemiz bundan sonra da devam edecek. Daha nice kapak birikecek ve nice akülü tekerlekli sandalyeye dönüşecek” dedi.

 

“İGDAŞ’la Her Renk İyilik” kampanyası çerçevesinde çalışanların topladığı plastik kapaklarla alınan 12 akülü tekerlekli sandalye, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne (TOFD) teslim edildi. TOFD’nin Türkiye genelinde sürdürdüğü ‘Plastik Kapak Toplama Kampanyası’na, çalışanlarıyla birlikte destek olmak isteyen iGDAŞ, Mayıs 2016 tarihinde ‘İGDAŞ’la Her Renk İyilik’ projesini başlattı. Proje kapsamında, her renk plastik kapağın toplanması için hazırlanan 4 bin adet toplama kutusu, Genel Müdürlük başta olmak üzere İGDAŞ’ın tüm hizmet binalarına dağıtıldı. İGDAŞ çalışanlarının aileleriyle birlikte katıldığı ve topladıkları her renk plastik kapağı biriktirdikleri bu proje sayesinde 12 engelli, akülü tekerlekli sandalyesine kavuştu. Akülü tekerlekli sandalyeler sahiplerine, 12 Aralık Salı günü TOFD Genel Merkezi’nde düzenlenen törenle teslim edildi.

 

İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik, törende yaptığı konuşmada, “TOFD, Plastik Kapak Toplama Kampanyası gibi birçok önemli işe imza atıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştirakleri bu gibi projeleri her zaman destekliyor.  İGDAŞ olarak bu kampanyaya biz de destek olmak istedik. Tüm çalışanlarımızı davet ettiğimiz ‘Her Renk İyilik’ projesini başlattık. 2016 yılının Mayıs ayında bu kampanyaya katıldığımızdan bu yana İGDAŞ’ta, her renk plastik kapağı topladık. Sadece çalışanlarımız değil, ailelerimiz de bu kampanyaya katkı sağladı. Özellikle çocuklarımız… Binlerce kapağı, minik elleriyle, onlar topladı. Toplanan bu kapaklar sayesinde 12 adet akülü tekerlekli sandalyeyi TOFD’ye ve onlar aracılığıyla 12 engelli kardeşimize teslim ediyoruz. Ne mutlu bizlere ki; bu proje sayesinde, 12 kardeşimizin günlük yaşamını bir nebzede olsa kolaylaştırıp hayata tutunabilmelerinin önündeki engellerin hiç olmazsa bir kısmını kaldırıyoruz. İGDAŞ ailesini birleştiren ‘Her renk iyilik’ projemiz bundan sonra da devam edecek. Daha nice kapak birikecek ve nice akülü tekerlekli sandalyeye dönüşecek” dedi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir