Doğalgaz

GAZDAŞ Şarköy ofisi açıldı

AA

Şarköy’ün yüzde 60’lık bölümünü doğal gaz hattıyla kaplayan GAZDAŞ’ın ilçedeki işletme ofisi hizmet vermeye başladı.

2017 yılında doğal gaz altyapısının temellerinin atıldığı Şarköy’de, 2018 sonu itibariyle doğal gaz hizmeti verilmeye başlandı. Şarköy’ün yüzde 60’ını doğal gaz hattı ile kaplayan GAZDAŞ, şu ana kadar bölgeye yaklaşık 15 milyon TL değerinde yatırım gerçekleştirdi. Şarköy’de Kasım sonuna kadar 2100 adet bağlantı anlaşması yapan GAZDAŞ, şu an itibariyle 1300 daireyi doğal gazla buluşturdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre GAZDAŞ’ın bölgedeki hedefi ise yıl sonuna kadar 2500 bağımsız bölümde bağlantı anlaşması gerçekleştirmek.

Zorlu Enerji Grubu bünyesindeki GAZDAŞ, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesindeki yatırımlarını sürdürürken bölgede işletme ofisinin de açılışını gerçekleştirdi. Ekim ayı başında İstiklal Mahallesi Uluselviler Caddesi’nde açılan Şarköy İşletme Ofisi ile vatandaşların talepleri yerinde alınıyor. Henüz şebekenin ulaşmadığı cadde ve sokaklarda gerçekleştirilecek çalışmalar ise GAZDAŞ’ın yıllık yatırım programı çerçevesinde hayata geçirilecek.

Bölgeye sağlanan doğal gaz hizmetiyle Şarköy halkının ısınma ihtiyaçları karşılanırken aynı zamanda kömür kullanımından kaynaklı hava kirliliğinin de önüne geçilmesi hedefleniyor.

DOĞAL GAZ HİZMETİ İÇİN GEREKEN BELGELER

Doğal gaz hizmetinden yararlanabilmek için gerekli belgelerle GAZDAŞ’a başvurmak ve bağlantı anlaşması imzalamak gerekiyor. Bunun için ısınma şekli ve yakıt türünü belirten karar defterinin aslı ve fotokopisi, ısınma şekli ve yakıt türünü belirten kat maliklerinin dilekçesi, müracaat eden abonenin kimlik fotokopisi, tapu fotokopisi, yapı kullanım izin belgesi ve bina ruhsatı gerekirken bireysel ve merkezi bağlantı anlaşmasında farklılıklar oluyor.

Bireysel abonelik sözleşmesi içinse kimlik fotokopisi yeterli olurken merkezi abonelik sözleşmesi için apartman yöneticisinin kimlik fotokopisi ile apartman yönetiminin kaşesi gerekiyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir