Doğalgaz

GAZBİR Yönetimi Bakan Fatih Dönmez’i ziyaret etti

AA

GAZBİR Yönetimi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret etti. Görüşmede Alparslan Bayraktar ve Bakan Danışmanları da yer aldı.

Görüşmeye GAZBİR adına Başkan Yaşar Arslan, Başkan Yardımcıları Ali İhsan Sılkım, Hasan Erbil Doyuran, Genel Sekreter Işık Deniş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Fuat Celepçi, Tamer Sönmez, Gökalp Özkök, Akmercan Doğal Gaz Genel Müdürü Yunus Keskin, GAZBİR Genel Müdürü Musa Cem Önal ve GAZMER Genel Müdürü Mustafa Ali Akman katıldı.

Toplantıda enerji sektörünün güncel konuları konuşuldu. Bunun yanı sıra doğal gaz dağıtım sektörünün genel durumu ve problemleri hakkında karşılıklı değerlendirmelerde bulunuldu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez önümüzdeki dönemde Milli Enerji ve Madem Politikası çerçevesindeki projelerin aynı şekilde devam edeceğini, doğal gazın ilçelerde kullanımının yaygınlaştırılması için GAZBİR ile yürütülen 2019 yılı sonuna kadar 222 ilçeye doğal gaz arzına ilişkin projenin yakından takip edileceğini belirtti.

GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan uluslararası piyasalardaki LNG ticareti ile ilgili gelişmelerin doğal gaz piyasasının geleceği açısından önemli sinyaller verdiği, ülkemizin enerji piyasasının gelişimi açısından bu sürecin dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirtti. Arslan doğal gaz abone sayısının her yıl arttığını ancak, dağıtım şebekelerinin ulaştığı yerlerde yaklaşık olarak 3,5 milyon abone potansiyelinin doğal gaz kullanmadığını, bu konuda önümüzdeki dönemde tüketicilerin doğal gaz kullanımı konusunda bilinçlendirilmesine yönelik birtakım projelerin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile koordineli şekilde geliştirileceğini belirtti.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir