Doğalgaz

GAZBİR, Bakan Dönmez ve EPDK Başkanı Yılmaz’ı ziyaret etti

AA

GAZBİR Yönetim Kurulu bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.  GAZBİR, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i  EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ı ziyaret etti.

Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliğinin 4 Mayıs 2019 tarihinde yapılan 8. Olağan Genel Kurulunda yeni yönetim kurulu belirlenmişti. GAZBİR’in yeni Yönetim Kurulu 14 Mayıs 2019 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret etti.

Toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığını temsilen Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar ve ETKB Strateji Geliştirme Başkanı Ömer Sami Yapıcı da katıldı.

Görüşmeye GAZBİR adına Başkan Yaşar Arslan, Başkan Yardımcıları Hasan Erbil Doyuran, Yaşar Çıkış, Emre Torun, Yönetim Kurulu Üyeleri, Fuat Celepçi, Tamer Sönmez, Hasan Yasir Bora ve GAZBİR Genel Müdürü Musa Cem Önal katıldı.

Toplantıda enerji sektörünün güncel konuları konuşuldu. Bunun yanı sıra doğal gaz dağıtım sektörünün genel durumu ve problemleri hakkında karşılıklı değerlendirmelerde bulunuldu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez GAZBİR yönetim Kurulunun yeni döneminin ülke ve sektör için hayırlı olması temennisinde bulundu. Önümüzdeki dönemde ilçe genişleme yatırımlarının kararlaştırılacak planlar dahilinde devam edeceğini belirtti.

GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan doğal gaz abone sayısının her yıl arttığını ancak, dağıtım şebekelerinin ulaştığı yerlerde yaklaşık olarak 3,5 milyon abone potansiyelinin doğal gaz kullanmadığını, bu konuda önümüzdeki dönemde tüketicilerin doğal gaz kullanımı konusunda bilinçlendirilmesine yönelik birtakım projelerin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile koordineli şekilde geliştirileceğini belirtti.

EPDK Başkanı Yılmaz da ziyaret edildi

GAZBİR Yönetim Kurulu, aynı gün EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ı da ziyaret etti.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, yeni dönemlerinde GAZBİR Yönetim Kuruluna başarılar diledi. Genel itibariyle doğal gaz dağıtım sektörünün faaliyetlerinden memnun olduklarını söyledi. Doğal gazda öncelikli konunun tüketicilerin can sağlığının korunması olduğunu, EPDK olarak bu konuya çok önem verdiklerini, doğal gaz dağıtım şirketlerinin bu konuya gerekli hassasiyeti gösterdiğini ve yıllar itibariyle ölümlü kaza oranında düşme olduğunun görüldüğünü, önümüzdeki dönemde tüketicilerin memnuniyetini artıracak yeni düzenlemelerin de hayata geçirilebileceğini belirtti.

GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan geçtiğimiz 16 yılda doğal gaz dağıtım sektörü olarak özel sektör mantığı içinde önemli bir yatırım hamlesinin gerçekleşmesinde EPDK’nın çok önemli bir rolü olduğunu belirtti. Arslan, önümüzdeki dönemde şebeke yatırımlarının ve abone sayısındaki artışın kademeli olarak azalmakla beraber sektörel büyümenin devam edeceğini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada vatandaşın memnuniyeti için sektör olarak gerekli çalışmaların devam ettirileceğini söyledi.

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği yayınlandı

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir