Doğalgaz

ESGAZ’ın Doğal gaz Şalteri projesine ödül

AA

ESGAZ, 4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı’nda Doğal gaz Şalteri projesi ile ödüle layık görüldü.

18-19 Aralık 2019 tarihlerinde EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve GAZBİR tarafından düzenlenen 4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı, elektrik ve gaz dağıtım sektörleri temsilcilerini bir araya getirdi. “EPDK 2. Ar-Ge Başarı Ödülleri” töreninde başarılı çalışmalara imza atmış elektrik ve doğal gaz dağıtım şirketleri ödüllendirildi.

Eskişehir’in doğal gaz dağıtımını gerçekleştiren ESGAZ çalıştayda ödüle layık görüldü. Toplamda üç projenin ödüle layık görüldüğü çalıştayda ESGAZ, Ar-Ge Ekibi önemli bir başarıya imza atarak ödüle hak kazandı. İşletme Bakım Onarım Şefi Fatih BABAOĞLU tarafından gerçekleştirilen “Gaz Kesintisinden Sonra Servis Regülatörlerinin Kurulmasına Gerek Kalmayacak Sistemin Geliştirilmesi- Doğalgaz Şalteri” projesiyle ödüle layık görülen ESGAZ’ın ödülünü Genel Müdür Bülent Cantürk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in elinden aldı.

Etkinlikte; elektrik ve doğal gaz dağıtım şirketlerinin Ar-Ge projelerine yönelik öncelik ve ihtiyaçlarının, üniversite ve araştırmacıların sektöre yönelik projeleri ve ilgili kurumların Ar-Ge desteklerinin katılımcılar ile paylaşılması hedeflendi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #
Son güncelleme: 12:03 8 Ocak 2020