Doğalgaz

EPDK, Konteyner RMS-A istasyonu testine katıldı

AA

Enerji sektöründen Enerya, EPDK’nın katılımıyla Türkiye’nin ilk kalıcı Konteyner RMS-A Projesi’yle gaz arzı sağlanacak bölgelerden biri olan Aksaray’ın Ortaköy ilçesi istasyonunun testini gerçekleştirdi.

 

Doğal gaz dağıtım şirketi Enerya Türkiye’nin ilk kalıcı Konteyner RMS-A Projesi istasyon imalatlarına devam ediyor. Bu proje kapsamında gaz arzı sağlanacak olan Aksaray’ın Ortaköy ilçesine yapılan Konteyner Tipi RMS-A istasyonunun tasarım ve imalat süreçlerine ilişkin testler Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Sunuma EPDK Doğal Gaz Daire Grup Başkanı Hüseyin Daşdemir ve Gülcan Çamur, enerji uzmanları, Enerya Kurumsal İlişkiler Direktörü Ali İhsan Sılkım, Enerya Denizli Bölge Müdürü Akif Tulukcu ve Enerya çalışanları katıldı.

 

KONTEYNER RMS-A PROJESİ NEDİR?

 

Enerya Konteyner RMS-A Projeleri; sınırları içerisinde doğal gaz ana iletim hattı olup da doğal gaz kullanamayan ilçeler için daha az maliyetle, hızlı ve akılcı çözüm üreterek doğal gaz arzı sağlama fikri üzerine geliştirilmiştir. Bu sistem, doğal gaz ihtiyacına sahip olan ve doğal gaz ana iletim hattına sahip olan her bölgeye kolaylıkla uygulanabilir olduğu gibi kurulan sistemlerin modüler olması nedeni ile talep artışına göre kademeli olarak büyütülebilir ve farklı lokasyonlara nakledilebilir.

 

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir