Doğalgaz

Enerya’dan üniversite öğrencilerine destek

AA

Enerya Enerji A.Ş. İnsan Kaynakları Departmanı, üniversite öğrencilerinin iş hayatı, profesyonel imaj yönetimi ve kariyer süreci ile ilgili farkındalıklarını artırarak, onları iş hayatına hazırlamak amacıyla üniversitelerle işbirliği yapıyor.

 

Enerya Enerji A.Ş. enerji sektörüne farkındalığı yüksek insan kaynağı yaratmak amacıyla Enerya İnsan Kaynakları Departmanı, üniversitelerle işbirliği yapıyor. Kariyer mentorluğunun yanı sıra mülakat teknikleri eğitimi, kurumsal imaj yönetimi ve mülakat simülasyonları hakkında üniversitelerin kariyer günü etkinliklerinde öğrencilerle buluşuyor.

 

Enerya İK ve Yönetim ekibi, 2018 Bahar döneminde Bahçeşehir Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Karatay Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil MYO öğrencileriyle bir araya geldi.

 

Enerya Enerji A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü Berna Tuncel, üniversitelerden her yıl çok sayıda adayın mezun olduğunu hatırlatarak, “1990’da üniversite sınavına giren kişi sayısı 892 binken, bu sayı 2018 yılı itibariyle

2 milyon 322 bin 421 kişi oldu. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak işbirliği yaptığımız üniversitelerdeki öğrencilerle “rekabetçi ve hedef odaklı” iş hayatıyla tanışmadan önce koçluk etmeye çalışıyoruz” dedi.

 

“Amacımız enerji sektörüne de farkındalığı yüksek gençler kazandırmak”

Tuncel, şöyle devam etti: “Üniversite kampüslerinde buluştuğumuz öğrencilerle, simülasyon mülakatlar gerçekleştirerek bu deneyimi önceden yaşamalarını sağlıyoruz. Çalışmalara katılan öğrencilere, özgeçmişlerini yazarken ve mülakat esnasında nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgi ve tecrübelerimizi aktarıyoruz. Ayrıca profesyonel imajlarını görüşmelerde ve işe başladıktan sonra en efektif şekilde nasıl yönetebilecekleriyle ilgili mentorluk ediyoruz. Amacımız, öğrencilere iş hayatına giriş süreciyle ilgili koçluk etmek ve enerji sektörüne de farkındalığı yüksek gençler kazandırmak.”

 

“Enerya enerji sertifika programı”

Berna Tuncel, 2018 – 2019 Eğitim Yılı Güz döneminde de kariyer mentorluğu çalışmalarının farklı üniversitelerle yapılan işbirlikleriyle devam edeceğini belirterek, “Enerya İnsan Kaynakları Departmanı, 2018 yılı Bahar döneminde Bahçeşehir ve Özyeğin Üniversitelerindeki ağırlıklı olarak Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencileri ve Makine Mühendisliği öğrencilerine kariyer mentorluğu konusunda destek oluyor. Yapılandırılmış sistematik mentorluk programı kapsamında öğrencilerle Enerya’daki deneyimli yöneticileri bir araya getiriyoruz. Bu desteğimizi 2018-2019 Eğitim Yılı Güz döneminde de sürdüreceğiz. Güz döneminde ayrıca Enerya olarak bir üniversite bünyesinde “sertifika programı” açmayı planlıyoruz. Bu program içeriğinde üniversitedeki mesleki derslere, Enerya’daki deneyimli yöneticilerimiz konuk konuşmacı olarak katılacaklar” diye konuştu.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: #, #
Son güncelleme: 11:54 21 Mayıs 2018