Doğalgaz

Enerya’dan Aksaray Üniversitesi ile iş birliği

AA

10 il ve 56 ilçeye doğal gaz hizmeti sunan Enerya, İnsan Kaynakları Departmanı tarafından yürütülen proje kapsamında kentlerindeki üniversitelerle iş birliği yapmaya devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Aksaray Üniversitesi’nin “Ortak Eğitim Programı” kapsamında Ortaköy Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin Enerya’da staj yapmalarına olanak sağlayan protokol, 13 Ocak 2020 Pazartesi günü imzalandı. İmza töreninde konuşan Enerya Bölge Direktörü Mürsel Parlak, Enerya’nın sektöründeki öncü rolünü hatırlatarak, “Türkiye açısından kendi teknolojisi üretmek çok büyük önem arz ediyor. Bu teknolojiyi üretecek olanlar gençlerimiz, öğrencilerimiz. Biz, onlara bir nebze de olsa katkıda bulunmaktan mutlu oluruz” dedi.

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin de konuşmasında 2019 yılında staj yapan 135 öğrenciden 96’sının işe başladığını belirterek, “Ortak Eğitim Programı, öğrenciler için teoriyi pratiğe çevirme ve saha çalışmalarını bizzat görme açısından oldukça önemli bir program. Son derece verimli şekilde işleyen modelin kapsamını, farklı lisans ve önlisans bölüm ve programlarını da kapsayacak şekilde geliştiriyoruz. Ortaköy MYO’da da bu model uygulanıyor. Biz, öğrenciyi sadece mezun eden değil, onun aynı zamanda mezuniyetinden sonra hayata tutunmasına gayret eden, bunun önünü açan bir üniversiteyiz” dedi.

Törene Ortaköy MYO Müdürü Öğretim Görevlisi Zeynel Abidin Koyuncu, Enerya Aksaray İşletme Müdürü Taylan Ağca, Enerya Pazarlama Müdürü Melis Bahçivan ve Enerya İnsan Kaynakları Yöneticisi İlker Ersoy da katıldı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir