Doğalgaz

Enerya, İliç’i doğal gazla buluşturdu

AA

Enerya, doğal gazın yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında Erzincan İliç’i doğal gazla buluşturdu.

Kasım 2019’da doğal gaz şebekesi gazlanan İliç’te abonelik alım işlemleri hızla devam ediyor. Enerya Erzincan İşletme Müdürü Serdar Karaca, Erzincan’ın merkezinde ve ilçelerdeki çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “2006 yılından bu yana Erzincan’da doğal gaz alt yapı çalışmalarımızı devam ediyor. İliç ile birlikte Refahiye, Üzümlü, Çayırlı ve Tercan ilçelerine de doğal gaz arzı sağlıyoruz. Doğal gaz konforu ve ekonomisinin yaygınlaşması için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Karaca, İliç’te 2019 sonu itibarıyla 200’ü aşkın BBS aboneye ulaştıklarını ifade ederek “İliç’in Fatih Mahallesi’nde 2 km hat imalatı yaptık. 2020 yılında 3 mahalleyi daha doğal gazla buluşturacağız” dedi.

İliç’e doğal gaz arzının LNG Şehir Besleme Projesi ile sağlandığını dile getiren Karaca, şöyle konuştu: “Sektöründe ilkleri gerçekleştiren Enerya, Erzincan’ın ilçelerine üç farklı yöntemle gaz arzı sağlamaktadır. Üzümlü’ye CNG Şehir Besleme Projesi’yle, Çayırlı, Tercan ve İliç’e LNG Şehir Besleme Projesi’yle, Refahiye’ye ise Konteyner RMS-A Projesi ile gaz arzı sağlamaktayız. Bu projeler Türkiye’de ilk defa Enerya tarafından hayata geçirildi.”

Karaca, Erzincan’da 2019 yılı sonunda 55 bini aşkın BBS aboneyi doğal gazla buluşturacaklarını belirterek, yıl sonu itibariyle imalatı tamamlanan ve devreye alınan şebeke uzunluğunun 830 km hat imalatına ulaşacağını söyledi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir