Doğalgaz

Enerjiye yön veren kadınlar bir araya geldi

AA

İGDAŞ’ın öncülüğünde başlatılan ‘Enerji Sektörü Kadınları Paylaşım ve Dayanışma Platformu’ bugün İstanbul’da İGDAŞ Genel Müdürlüğünde ‘Enerji Sektöründe Kadın Olmak’ adlı bir sempozyum düzenledi. Organizasyona enerji sektöründe hizmet veren kadınların yanı sıra bu konuda desteklerini her zaman sürdüreceklerini belirten İGDAŞ Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım da katıldı.

‘Enerji Sektörü Kadınları Paylaşım ve Dayanışma Platformu’ İGDAŞ’ın ev sahipliğinde enerji sektöründe çalışan kadınları bir araya getirdi. Enerji sektöründen birçok şirketin kadın çalışanlarının katıldığı ‘Enerji Sektöründe Kadın Olmak’ isimli organizasyona İGDAŞ Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım ve İGDAŞ Yönetimi de katıldı. İGDAŞ Genel Müdürlüğünde düzenlenen sempozyumun ev sahipliği konuşmasını İGDAŞ Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım yaptı.

“Kadın yöneticilerin sayısı arttıkça ekonomimizdeki katma değer büyüyor”

Ali İhsan Sılkım konuşmasında; ‘Çok kıymet ve önem verdiğimiz bir platform ‘Enerji Sektörü Kadınları Paylaşım ve Dayanışma Platformu’. Ayrıca çok önemli işlere de imza atıyorlar. Türkiye’nin ekonomisinin büyümesinde artan kadın istihdamı önemli yer tutuyor. Böyle bir dönemde de bu sempozyumu düzenlemek çok önemli ve yararlı oldu. Kanıtlandığı gibi de kadın üst düzey yöneticilerin sayısı arttıkça ekonomimizdeki katma değer de büyüyor. Bu durum özellikle enerji sektörü için böyle. ‘Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar’ projesi,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın yaptığı bir proje ve git gide büyüyor. Biz de İGDAŞ olarak bu vizyona hizmet vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Sempozyum Enerji Sektörü Kadınları Paylaşım ve Dayanışma Platformukurucularından Elif Ilgaz ve Dr. Müh. Gülay Savaş’ın yaptığı konuşmalar ve interaktif sunumlarla devam etti. Organizasyonun sonunda enerji sektöründe hizmet veren kadınlar,  İGDAŞ Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım ile sahnede toplu fotoğraflar çektirdi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 14:42 12 Eylül 2018