Doğalgaz

DMS’den Enerya’ya ürün eğitimleri

AA

DMS Dış Ticaret A.Ş. yurt genelinde sektörün ihtiyaçlarını, sorunlarını yerinde görmek, yeni ürünleri tanıtmak, ürünlerin kullanım eğitimlerini vermek amacıyla teknik ekibiyle 3 yıldır sürdürdüğü tanıtım ve eğitim faaliyetleri kapsamında, bu yıl Eylül, Ekim aylarında Enerya Gaz’ın 8 ayrı şehirdeki işletmelerini ziyaret ederek personellerine eğitim verdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre DMS’nin Ürün Tanıtım ve Eğitim uzmanları Kimya Mühendisi Mehmet Recai Öztuna ile Orhan Tunçtan, Enerya Denizli, Enerya Ereğli, Enerya Kapadokya, Enerya Karaman, Enerya Konya, Enerya Niğde, Enerya Aksaray ve Enerya Aksaray gaz dağıtım işletmelerinin yönetimleri ve teknik ekipleriyle buluşarak personelin DMS AŞ’nin temin ettiği ekipman ve malzeme konularındaki görüşlerini, ihtiyaçlarını ve uygulamada karşılaştıkları sorunları dinlediler.

DMS ekibi, ürün grubu içinde yer alan SENSIT gaz dedektörleri, STOOLS boru boğma ekipmanları, hasarlı ve gaz kaçağı meydana gelen boru hatlarının tamiri ve güçlendirilmesinde kullanılan STRONG boru tamir kitleri, STRONG STOPPER gaz tıkama balonları, hatların sızdırmazlığını ölçen hassas KANE dijital manometreleri, kazı çalışmalarında alanda mevcut boru hattı ve kablo gibi şebekelerin tespitinde kullanılan CSCOPE dedektörleri, boru hatlarının korozyona karşı korunmasında etkin olarak kullanılan PREMCOTE AntiKorozyon Bantları gibi sektörün en temel malzemeleri olan ürünleri tanıttılar ve kullanım eğitimi verdiler.

Bu eğitim ziyaretlerinin son derece başarılı ve verimli geçtiğini ifade eden DMS’nin Ürün Tanıtım ve Eğitim uzmanı Orhan Tunçtan, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Malzemelerimizi kullanan personelin bu ürünleri en doğru ve etkili şekilde kullanmalarını sağlamak konusunda üstümüze düşeni yapmak adına müşterilerimizi sık sık yerinde ziyaret ederek eğitim veriyoruz ve karşılaştıkları durumlarla ilgili kendilerini dinliyoruz, eksiklikleri varsa giderilmesi için çalışıyoruz.

Genel olarak özellikle Sensit gaz kaçağı tespit dedektörleri başta olmak üzere ürünlerimiz kullanıcılara sorun yaşatmıyor. Kullanıcılar her buluşmamızda memnuniyetlerini dile getiriyorlar.Amacımız daha verimli kullanımlarını sağlamak. Bu gezimizde yeni cihazımız SENSIT IRED ve gaz kaçaklarını Lazer ışını ile tespit edebilen Gas Track LZ 30 cihazlarımızı da tanıtıyoruz. SENSIT IRED tespit edilen gaz kaçağının doğalgaz hattından olup olmadığını çok kısa bir sürede belirleyerek tarama ekiplerine büyük kolaylık sağlamaktadır. Gas Track LZ 30 cihazı ise gaz kaçağı tespitinde en son teknolojidir. Erişilemeyen alanlardaki doğal gaz boru hattı ve tesisatlarını uzak mesafeden lazer ışını ile tarayarak çok hızlı bir şekilde gaz kaçağı olup olmadığını kontrol edebiliyoruz”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir