Doğalgaz

DMS A.Ş.’den Başkent Gaz çalışanlarına eğitim

AA

DMS Dış Ticaret AŞ, Türkiye’deki gaz şirketleri tarafından ilgi gören Sensit Technologies marka gaz dedektörlerinin son kullanıcı eğitimlerini vermek amacıyla Başkent Gaz merkez binasında bir eğitim semineri düzenledi.

DMS’nin Ürün Tanıtım ve Eğitim Uzmanları Kimya Mühendisi Mehmet Recai Öztuna ve Orhan Tunçtan tarafından yürütülen eğitim seminerine Başkent Gaz personelleri geniş bir katılım sağladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Başkent Gaz personelinin tamamının katıldığı eğitim semineri iki gün sürdü. DMS AŞ’nin bu eğitim faaliyetlerinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Başkent Gaz yetkilileri, “Bir dağıtım şirketinin en önemli hedefi, gaz arzını sorunsuz ve emniyetli şekilde vatandaşa sunmaktır. Hiçbir maliyet, hiçbir yatırım, insan sağlığından daha kıymetli olamaz. Çalışan personelin kullandığı ekipmanlara hakim olması çok önemlidir. Ekiplerimiz 7/24 hatların güvenliğini sağlamak için görev başındalar. Ankara’nın sokaklarını araç üstü sörvey sistemleri ile sürekli olarak tarıyoruz. Acil ekiplerimiz ihbarlara cevap vererek iletim hatlarımızın güvenliğini ellerindeki son teknoloji ürünü cihazlarla denetliyorlar” ifadelerinde bulundu.

Abonelere doğal gazın güvenli bir şekilde ulaştırılmasında çalışan personelin elindeki cihazların  doğru kullanılmasının çok önemli olduğunu ifade eden DMS AŞ yetkilileri ise eğitim çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:

“Ülkemizdeki gaz şirketlerinin tümünde gaz kaçağı tespit dedektörlerimizin kullanıldığını görmekten gurur duyuyoruz. Son teknolojiyle üretilen bu cihazlar sayesinde doğal gaz iletim hatlarının kontrolleri daha güvenli yapılıyor. Cihazları kullanan personelin bu cihazları en doğru ve etkili şekilde kullanmalarını sağlamak konusunda üstümüze düşeni yapmak adına müşterilerimizi sık sık yerinde ziyaret ederek eğitim veriyoruz ve karşılaştıkları durumlarla ilgili kendilerini dinliyoruz, eksiklikleri varsa giderilmesi için çalışıyoruz. Eğitim ve tanıtım çalışmalarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı Başkent Gaz’a teşekkür ediyoruz. İki günde Başkent Gaz’ın tüm ekiplerini yoğun çalışma programları arasında seminer için bir araya getirip eğitimimizi vermeye çalıştık. Katılımdan memnunuz. Çok faydalı olduğuna inanıyoruz.”

Eğitimini verdikleri teknolojik cihazlar hakkında da değerlendirmelerde bulunan DMS AŞ yetkilileri, “Genel olarak bu cihazlar kullanıcılara sorun yaşatmıyor. Kullanıcılar her buluşmamızda memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Amacımız daha verimli kullanımlarını sağlamak. Bu seminerde ayrıca en son  ürünlerimiz etan gazı dedektörü SENSIT IRED ve uzak mesafeden lazer ışınıyla gaz kaçaklarını tespit edebilen Gas-Track LZ-30 cihazlarını da tanıttık. Tarama ekiplerinin tespit ettiği gaz kaçağının doğal gaz hattından olup olmadığı konusundaki tereddütlere son verecek olan cihazımız SENSIT IRED büyük bir ilgiyle karşılandı. Bu cihaz gaz kaçak tarama ekiplerine büyük kolaylık sağlayacak” yorumunu yaptılar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir