Doğalgaz

Bursagaz’ın 3. İSG Tatbikatları Haftası başarıyla tamamlandı

AA

EWE Turkey Holding şirketlerinden Bursagaz, gelenekselleşen ‘İSG Tatbikatları Haftası’nın üçüncüsünü başarıyla tamamladı. Bursagaz çalışanları,  sabotaj ve terör, sel ve su baskını, yangın söndürme, deprem tahliye gibi konularda İtfaiye Eğitim Daire Başkanlığı, İznik Jandarma Komutanlığı ve Gürsu İtfaiye Amirliği ile ortaklaşa tatbikatlar gerçekleştirdi. Bursagaz çalışanlarının büyük çoğunluğunun katılımıyla şirket genelinde düzenlenen ve 5 gün süren tatbikatta,  acil durumlarda ortaya çıkabilecek muhtemel zararların azaltılmasına yönelik önemli adımlar atıldı.

 

Türkiye’nin doğal gaz dağıtım şirketlerinden Bursagaz, acil durumlara en etkili ve hızlı bir biçimde cevap verebilmek için tatbikatlarına hız kesmeden devam ediyor. Artık gelenekselleşen ‘İSG Tatbikatları Haftası’nın üçüncüsünü gerçekleştiren Bursagaz, tatbikatta tespit edilen eksikliklerle ilgili aksiyonlar alarak, acil durumlarda oluşabilecek zararların azaltılması için önemli adımlar attı. 5 gün boyunca 6 ayrı lokasyonda gerçekleştirilen ve Bursagaz çalışanlarının büyük çoğunluğunun katıldığı tatbikatlar, İtfaiye Eğitim Daire Başkanlığı, İznik Jandarma Komutanlığı ve Gürsu İtfaiye Amirliği ile ortaklaşa gerçekleştirildi.

 

BİLİNÇSİZLİK CAN KAYIPLARINA YOL AÇIYOR

 

Günümüzde meydana gelen deprem, su baskını, yangın gibi afetlerden sonra oluşan can kayıplarının önemli bir bölümünün bilinçsizlik sebebiyle meydana geldiğinin altını çizen Bursagaz Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İSG Kurul Başkanı Şükrü Özden, “Deprem, su baskını, yangın, patlama gibi olaylardan sonra can ve mal kayıplarını azaltacak doğru aksiyonların alınması büyük önem taşıyor. Bu sebeple tatbikatlar ve eğitimler çalışanlar için büyük önem taşıyor. Bu sebeple, herhangi bir acil durumda hazırlıklı olmak, çalışanlarımızı bilinçlendirmek, can ve mal kayıplarını en aza indirmek için çalışanlarımızla düzenli olarak tatbikatlar gerçekleştiriyoruz. İtfaiye Eğitim Daire Başkanlığı, İznik Jandarma Komutanlığı ve Gürsu İtfaiye Amirliği’ne katkıları için teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bursagaz çalışanları terör ve sabotaj, tahliye, sel ve su baskını, deprem, yangın, patlama/parlama konularında 5 gün boyunca tatbikat yaptı. Tatbikatlar, Bursagaz İş Sağlığı ve Güvenliği Sorumlusu Yunus Alınca, İş güvenliği Uzmanı Safa Okyay ve Acil Durum Ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Güvenli doğal gaz kullanımı konusunda yaptığı farkındalık çalışmalarıyla dikkat çeken Bursagaz, yeni yılda da şirket genelinde tatbikatlarına devam edecek.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir