Doğalgaz

Bursagaz’dan özel eğitim sınıflarına destek

AA

Bursagaz tarafından 2012 yılında başlatılan ve 115 özel eğitim sınıfının yenilendiği “Engelli Eğitimini Kolaylaştıralım, Topluma Değer Katalım” projesinin 7’nci yılı olan bu seneki ayağında, ilk yıl düzenlenen sınıfların eğitim materyalleri yenilendi.

Eğitim setleri, Bursagaz yöneticileri ve çalışanları tarafından paketlenerek Osmangazi, Yıldırım, Mudanya ve Keles ilçelerindeki 20 sınıfa ulaştırıldı.

“Engelli Eğitimini Kolaylaştıralım, Topluma Değer Katalım” projesinin başladığı 2012 yılından bu yana 115 özel eğitim sınıfı yenilediklerini hatırlatan Bursagaz Danışmanı Mehmet Yaşar Çerçi, “Bursagaz olarak bu projeye büyük önem veriyor, özel eğitime gereksinim duyan öğrencilere desteğimizi önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefliyoruz. Projemizin yedinci yılında, ilk dönemde düzenlediğimiz sınıflardan 20’sinin eğitim materyalinin yıpranmış olduğunu düşünerek, yenileme çalışması yaptık. Özel eğitim alan öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik setleri Osmangazi, Yıldırım, Mudanya ve Keles ilçelerimizde çocuklarımıza ulaştırdık. Bilindiği üzere bu yıl Bursa’nın dağ ilçelerinden Keles’e doğal gaz yatırımı gerçekleştiriyoruz. Bu yatırımla birlikte hizmet götürdüğümüz tüm ilçelerde olduğu gibi Keles’e de kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizi uygulamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

2000 kişiyi etkileyen proje

Özel eğitim sınıfı yenileme projesini yürüten Bursagaz Kurumsal İletişim Birim Yöneticisi Gamze Demirbaş Çelebi, projenin şirket içinde benimsenmesine ve çalışanların katkı sağlamasına önem verdiklerine değinerek; konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çalışanlarımızla motivasyon etkinliği olarak gerçekleştirdiğimiz Hobi Molası aktivitesinde tüm eğitim materyallerini hediye paketi yaptık. Böylece hem çalışanlarımızın projemize dahil olmasını sağladık hem de yazdıkları yeni yıl dilekleri, duygu ve düşüncelerini ifade eden notlar ile hazırladıkları renkli ve eğlenceli paketlerle çocukların mutluluğunu katladık. Bu çalışmamız ile çalışanlarımızı, öğretmenlerimizi, çocuklarımızı ve ailelerini kapsayan yaklaşık 2000 kişilik bir kitlenin hayatına Bursagaz olarak dokunabilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Bursagaz, özel eğitim sınıfları dışında eğitime, çevreye, spora yönelik kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle de topluma olan katkısını sürdürüyor.

Bursagaz, 5 ayrı tatbikatı başarıyla tamamladıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 10:20 18 Aralık 2018