Doğalgaz

Bursagaz’dan İZGAZ’a kıyas ziyareti

AA

Bursagaz, Kocaeli’de doğal gaz dağıtım faaliyeti gösteren İZGAZ’ı ziyaret etti. Görüşmede kriz yönetimine ilişkin konular ve EPDK tarafından Ar-Ge projesi olarak onaylanan KPI Projesi ele alındı.

Bursagaz, kıyas çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda son olarak İZGAZ’ı ziyaret eden Bursagaz çalışanları, Bursagaz’ın kurumsal projesi olan “Kriz Yönetim Metodolojisi” ve KPI Projesi üzerine İZGAZ’ın Kriz Yönetiminden Sorumlu Teknik Destek Müdürü Serkan Duvarcı ve İZGAZ İnsan Kaynakları ve İletişim Müdürü Onur Dural ile bir araya geldi. Görüşmede doğal afetler, iş sağlığı ve güvenliği başta olmak üzere, finansal ve operasyonel süreçler ile şirket itibarı gibi son yıllarda giderek daha fazla önem kazanan konular ele alındı. KPI Projesi kapsamında ise karşılıklı olarak doğal gaz dağıtım sektöründe ön plana çıkan KPI’lar (performans göstergeleri) ve bu KPI’lara yönelik standart formüller üzerine görüşüldü.

Bursagaz’ın KPI yönetimine dair sahip olduğu bilgi seviyesinin projeye büyük katkı sağladığını belirten Bursagaz KPI Proje Lideri Burcu Özkarakaş Aksoy, “KPI Projesi kapsamında yurt içi ve yurt dışı literatür araştırmalarımız; alanında başarılı şirketler ve işbirliklerimiz ile olan iletişimimiz devam ediyor. Çalışmalarımızı gerçekleştirirken farklı kurum ve kuruluşlar ile olan fikir alışverişini önemsiyoruz ve bu doğrultuda araştırmalarımızı, ziyaretlerimizi ve iletişimlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

Şirketler her türlü krize önceden hazırlıklı olmalı

Her şirketin kriz yönetimi konusunda hazırlıklı ve bilinçli olması gerektiğine dikkat çeken Bursagaz Proje Lideri Sezer Atalay, “Kriz durumlarında sonuçlarından minimum düzeyde etkilenerek süreci atlatmak için proaktif yaklaşım ile çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüğümüz Kriz Yönetim Metodolojisi kapsamında şirket süreçlerini ilgilendiren dokümanlar, talimatlar, prosedürler ve acil eylem planlarımız var. Bunların yanı sıra krizi doğru yönetebilmek adına kaynak ve gereksinimlerin tespiti, sorumlulukların doğru belirlenmesi ve alınan kararların kriz yönetiminde görev alan kişiler tarafından benimsenmesi de büyük önem taşıyor. Belirli periyotlarda haberli ya da habersiz tatbikatların uygulanması kriz anında yaşanabilecek aksaklıkların önceden görülmesi adına faydalı bir uygulama. Biz de Bursagaz olarak, bu alandaki çalışmalarımızı örnek metodolojiler ile geliştirmek üzere İZGAZ yetkilileriyle bir araya geldik. İZGAZ’ın kriz yönetim metodolojisini tanımak ve yetkilileriyle iletişim halinde olmak, kurumsal projemize önemli bir katkı sağladı. İlerleyen dönemlerde de bu tür ziyaretlere ve çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Bursagaz, çalışanlarının yenilikçi fikirlerini ödüllendirdiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir